Kolejny rok za nami!

Drodzy przyjaciele i czytelnicy Mądrych Książek!

Kończymy 5 rok naszej działalności! Przez cały mijający rok wszystkie osoby zaangażowane w działalność Redakcji serwisu Mądre Książki i Fundacji Euklidesa starały się pokazywać wam dobre i wartościowe książki popularnonaukowe, zachęcać do jak najczęstszego sięgania po nie i pogłębiania swojej wiedzy o nauce i otaczającym nas świecie.

Nieustająco wierzymy, że nasza działalność jest ważna nie tylko dla nas, miłośników nauki i jej popularyzacji, ale także dla wszystkich, którzy poszukują solidnej literatury poświęconej nauce i jej niezwykłej roli w życiu ludzi. Cieszy nas fakt, że coraz trudniej jest nam nadążyć za popularnonaukowymi nowościami pojawiającymi się na polskim rynku wydawniczym bo ich liczba zdecydowanie z roku na rok wzrasta. Szkoda tylko, że nadal nieliczne jest grono polskich autorów literatury traktującej o nauce. Mnóstwo pracy za nami, a jeszcze więcej przed nami! Mamy nadzieję, że nasza misja nie tylko nigdy się nie skończy, ale będzie się rozwijała i ogarniała coraz to nowe obszary popularyzacji nauki!

W mijającym roku grono naszych redaktorów znów nieco się powiększyło, jednak nadal brakuje nam specjalistów co najmniej kilku dziedzin, takich jak medycyna, fizyka czy sztuka. Zależy nam bardzo na tym by nasz zespół reprezentował różne dziedziny nauki i różne pasje, dzięki czemu będziemy mogli recenzować coraz więcej książek i popularyzować dobre publikacje w większym zakresie. Może w 2019 roku i wy do nas dołączycie?

Rok 2018 był dla nas także czasem bardzo owocnej i ciągle rozwijającej się współpracy z wydawnictwami, które starają się coraz powszechniej rzetelnie promować swoje książki. Cieszy nas fakt, że dla wielu wydawnictw nie tylko ilość, ale przede wszystkich jakość wydawanych pozycji staje się najważniejsza. To oczywiście dobry kierunek bo tylko poprawne merytorycznie i starannie wydane książki mają sens i dobrze opowiadają o nauce, dostarczając jednocześnie fascynującej rozrywki. Zawsze chętnie będziemy promować takie książki i wspierać wydawców w podnoszeniu poprzeczki, poprawianiu jakości swoich książek.

Gala finałowa konkursu Mądra Książka Roku 2017

By lepiej promować zasługujące na najwyższe uznanie książki popularnonaukowe wydawane w Polsce, organizujemy od 2015 roku we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim konkurs Mądra Książka Roku. Jego celem jest zmotywowanie wydawców i autorów do dbania o najwyższy poziom literatury popularnonaukowej wydawanej w języku polskim. Marka, którą stała już statuetka Euklidesa przyznawana corocznie najlepszym publikacjom, jest drogowskazem dla czytelników i pomocą w ich księgarskich wyborach, a dla autorów i wydawców się pożądanym potwierdzeniem wysokiego poziomu ich dzieł. Bardzo liczymy także na wsparcie środowiska naukowego, które powinno być nieustającym generatorem treści popularyzatorskich. Niedługo rozpoczniemy już IV edycję konkursu, która będzie tym razem nieco bardziej rozbudowana i – mamy nadzieję – atrakcyjniejsza, a co ważniejsze dotrze do znacznie większej grupy odbiorców.

Niektóre nasze patronaty w 2018 roku

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w trudnym, ale owocnym 2018 roku i przyczynili się do rozwoju Mądrych Książek i Fundacji Euklidesa w każdy możliwy sposób, choćby dobrym słowem czy pozytywną myślą. Liczymy na współpracę z wydawnictwami i autorami książek w kolejnym roku. Przede wszystkim jednak liczymy na wszystkich miłośników książek i nauki! To dla was czytamy i recenzujemy, dla was pracujemy i rozwijamy naszą działalność! Zostańcie z nami w Nowym Roku!

 

Życzymy wszystkim naszym czytelnikom i współpracownikom wspaniałego i zaczytanego Nowego 2019 Roku!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content