Baner z okładką książki Laboratorium w szufladzie – nowe publikacje

Laboratorium w szufladzie – nowe publikacje

Bez-nazwy-1Wydawnictwo Naukowe PWN zaprezentowało kolejne dwie długo oczekiwane publikacje z serii „Laboratorium w szufladzie”. Są to „Laboratorium w szufladzie. Fizyka” oraz „Laboratorium w szufladzie. Optyka”.

Laboratorium w szufladzie to cykl książek przeznaczonych dla osób ciekawych świata, pasjonatów, hobbystów, a przede wszystkim praktyków. To książki,  które pozwolą poczuć smak eksperymentu, doświadczyć radości poznawania i odkrywania różnorodności świata oraz stojącej wobec niego – twórczej wyobraźni.

Każda książka to:

  • solidna porcja wiadomości
  • liczne ilustracje i zdjęcia
  • opisy doświadczeń i konstrukcji
  • propozycje samodzielnych badań
  • pomysły praktycznych rozwiązań

Wszystkie eksperymenty zostały przez autorów sprawdzone w praktyce, są bezpieczne i możliwe do wykonania w warunkach domowych, szkolnych lub uczelnianych, środkami osiągalnymi dla każdego pasjonata intelektualnej przygody.

„Laboratorium w szufladzie. Fizyka” to prezentacja kilkudziesięciu doświadczeń i projektów fizycznych o różnym poziomie trudności, podzielonych na kategorie w trójstopniowej skali. Podział ten wynika z trudności pojęciowych, zaawansowania użytego sprzętu oraz zagrożeń przy wykonaniu doświadczenia. Każde z przedstawionych doświadczeń zostało wielokrotnie przetestowane przez Autorów, którzy gwarantują, że są one wykonalne, a uzyskane efekty są zgodne z opisami. Choć Autorzy nie stronią od głębszego wyjaśniania zjawisk, publikacja nie jest podręcznikiem do fizyki a zbiorem przepisów na samodzielne wykonanie kilkudziesięciu doświadczeń i projektów fizycznych.

„Laboratorium w szufladzie. Optyka” to zbiór doświadczeń i konstrukcji optycznych przeznaczonych do samodzielnego wykonania, zabawy i rozwijania pasji. Wszystkie poruszane tematy dotyczą praktycznych zastosowań optyki i samodzielnej budowy przyrządów od podstaw oraz remontu i waloryzacji przyrządów fabrycznych, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które są przydatne w szkole na lekcjach biologii, fizyki, astronomii. Każdy opis oparty jest na stworzonych przez Autora konstrukcjach, sprawdzony w praktyce i uzupełniony informacjami o możliwościach modyfikacji. Obok opisów konstrukcyjnych książka zawiera bogatą podbudowę teoretyczną i ciekawostki związane z optyką.

Patroni medialni cyklu: Czwórka Polskie Radio, Wiedza i Życie, Młody Technik, Foton, 21. Wiek, Wirtualna Polska.

 

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content