Baner z okładką książki Już wkrótce – Nasz matematyczny Wszechświat. W poszukiwaniu prawdziwej natury rzeczywistości

Już wkrótce – Nasz matematyczny Wszechświat. W poszukiwaniu prawdziwej natury rzeczywistości

14 maja 2015 nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka w serii Na ścieżkach nauki ukaże się książka „Nasz matematyczny Wszechświat. W poszukiwaniu prawdziwej natury rzeczywistości”.

Autor książki „Nasz matematyczny Wszechświat” śmiało stawia czoło najważniejszym pytaniom z niezwykle płodnego pogranicza fizyki i filozofii: Dlaczego matematyka tak doskonale nadaje się do opisu kosmosu? Dzięki barwnemu językowi i niezwykle przejrzystym przykładom Max Tegmark – jeden z czołowych fizyków teoretyków na świecie – prowadzi czytelników w kierunku możliwej odpowiedzi i wyjaśnia, w jaki sposób odpowiedź ta, jeśli jest poprawna, może całkowicie odmienić nasze rozumienie samej rzeczywistości.

Brian Greene, profesor fizyki, autor „Piękna Wszechświata” i „Ukrytej rzeczywistości”

Prószyński i S-ka, http://ksiegarnia.proszynski.pl/

Hipoteza Matematycznego Wszechświata, zaproponowana przez szwedzko-amerykańskiego kosmologa Maxa Tegmarka, jest jedną z najbardziej radykalnych teorii współczesnej fizyki, opisującą wszechświat jako strukturę matematyczną, traktowana jest jako kandydat do teorii wszystkiego (ang. Theory of Everything, TOE). Według tej hipotezy, której korzenie wywodzą się z pitagorejskiego świata zbudowanego z liczb oraz królestwa idei Platona, żyjemy wewnątrz nieskończonego matematycznego obiektu, nasz świat, nasza fizyczna rzeczywistość jest formą matematycznej „samoświadomej konstrukcji”.

Książka na stronie wydawnictwa – Nasz matematyczny Wszechświat. W poszukiwaniu prawdziwej natury rzeczywistości

ISBN: 978-83-8069-010-3
Tytuł oryginału: Our Mathematical Universe
Data wydania: 14.05.2015
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 592
Cena detaliczna: 55,00 zł
Seria: Na ścieżkach nauki
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Bogumił Bieniok i Ewa Łokas

Wydawnictwo:

Author

Informatyk, grafik komputerowy. Nałogowo czyta książki o matematyce, historii matematyki oraz ludziach tworzących matematykę, słuchając muzyki elektronicznej w tle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content