Baner z okładką książki Niezwykła historia oddawania moczu

Niezwykła historia oddawania moczu

Od wydawnictwa:

Ronald Blumer jest absolwentem Uniwersytetu McGill w Kanadzie, gdzie pracował z Johnem Griersonem, szkockim reżyserem i producentem filmów dokumentalnych, uznawanym za współtwórcę brytyjskiej szkoły dokumentalnej. Jest autorem sześciu książek i producentem ponad osiemdziesięciu filmów dokumentalnych zrealizowanych dla amerykańskich sieci telewizyjnych. Jego produkcje filmowe przyniosły mu ponad trzydzieści prestiżowych nagród filmowych, w tym czterokrotnie Nagrodę Emmy. Jest również laureatem Peboady Award (Nagrody Peabodyego) – amerykańskiej nagrody za wybitne dokonania w przemyśle radiowym, telewizyjnym i internetowym.

Książka Niezwykła historia oddawania moczu ujawnia tematy, o których często wstydzimy się mówić publicznie. Ileż ciekawych rzeczy jest związanych z moczem. Stanowi on nie tylko integralną część naszego organizmu, ale też przedostał się do naszej tradycji i kultury. Autor dowodzi, jak wielką rolę odgrywał mocz w medycynie, historii wojen, w religii, przemyśle, sztuce, w osobliwych praktykach seksualnych, w opowieściach o wampirach i… w decyzjach amerykańskiego Sądu Najwyższego, które naruszały nasze prawo do prywatności. I zatem, parafrazując słowa Izaaka Newtona, przygotuj się, Czytelniku, na ten wielki i może odrażający ocean prawdy, który należy przemierzyć.

 

Książkę objęliśmy patronatem, można ją kupić w księgarniach internetowych, a już wkrótce nasza recenzja! Na zdjęciu pod okładką widoczny jest fragment „Tkaniny z Bayeux” (Francja, XI w.). Co ma on wspólnego z historią oddawania moczu? Zajrzyjcie do książki Blumera!

Kategorie wiekowe:
Wydawnictwo:
Format:

Author

Redaktorka portalu Mądre Książki. Koordynatorka konkursu Mądra Książka Roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content