Prezentownik 2021 – mądroksiążkowy i kosmiczny prezentownik

Prezentownik 2021 – mądroksiążkowy i kosmiczny prezentownik

W okresie przedświątecznym większość z nas rozgląda się za prezentami dla najbliższych. W roku 2021 recenzenci Mądrych Książek przygotowali dla Czytelników prezentowniki – polecenia Mądrych Książek dla osób w różnym wieku i o rozmaitych zainteresowaniach. Poniższe propozycje przygotowała Magdalena Bieniasz. Zapraszamy!

- od Redakcji

Paul Murdin, Nie-uporządkowane życie planet, przeł. Jolanta Sawicka, Muza Warszawa 2020

Bardzo ciekawa pozycja dla tych, których fascynuje świat pozaziemski, czyli świat innych planet.
Paul Murdin- współodkrywca pierwszej gwiezdnej czarnej dziury znalezionej w naszej galaktyce- wręcz poetycko opisuje nie-porządek planet. Przedstawia Merkurego jako płochliwą i ekscentryczną planetę, Marsa jako wojownika, czytamy o Uranie – przewróconym olbrzymie i o Wenus z brzydkim obliczem skrytym pod pięknym woalem i wiele innych opowieści o odległych planetach, które po lekturze tej książki wydają się nieco bliższe. 🙂
Dla: Dorośli, młodzież
Na stronie wydawnictwa książka dostępna jest w promocyjnej cenie.

Christophe Galfard, Wszechświat w twojej dłoni. Niezwykła podróż przez czas i przestrzeń, przeł. Sławomir Paruszewski, Otwarte Kraków 2017

Dzięki tej niezwykłej książce możemy przenieść się 5 miliardów lat w przyszłość i poczuć się częścią wszechświata.
Autor zastosował ciekawą narrację zwracając się do czytelnika, jako bohatera i aktora tej opowieści o wszechświecie, pozwolił poczuć, że spoglądając w gwiazdy możemy rozwikłać ich tajemnice.
Książka zabiera nas w fascynującą podróż daleko od domu, więc: „wyobraź sobie, że znajdujesz się na odległej wulkanicznej wyspie. Jest ciepła, bezchmurna letnia noc (…) Na bezkresnym nocnym niebie migoczą miriady małych światełek.”
Dla: Dorośli, młodzież
W salonach EMPiK książkę można nabyć z rabatem!

Autor

Germanistka, literaturoznawczyni, wykładowca akademicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Google+