Baner z okładką książki „Polska Niemcy 1:0” – rozprawa z narodowymi mitami już wkrótce!

„Polska Niemcy 1:0” – rozprawa z narodowymi mitami już wkrótce!

Jak świat światem, nie będzie Niemiec Polakowi bratem – to ludowe przysłowie rozpoczyna książkę „Polska Niemcy 1:0 czyli 1000 lat sąsiednich potyczek”, autorstwa Andrzeja Klima. Pozycja zostanie wydana już za kilka dni nakładem Domu Wydawniczego PWN.

Andrzej Klim to znany dziennikarz i redaktor, który współpracował m.in. z Gazetą Wyborczą, Newsweekiem i TVN24. W swojej najnowszej pozycji przedstawia liczącą ponad tysiąc lat historię polsko-niemieckich relacji, od czasów Mieszka I do II wojny światowej. Cała opowieść utrzymana jest w lekkim tonie, wzbogacona o liczne ciekawostki, nieznane dotąd z tradycyjnych podręczników do historii.

Premiera 16 marca 2015 r.

Informacje szczegółowe:
Format: 14,3 x 20,5 cm
Objętość: 320 ss.
Wydanie: 1
ISBN: 978-83-7705-796-4

Absolwent filozofii oraz teologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Doktorant na Wydziale Nauk Społecznych UŚ. Interesuje się m.in. filozofią przyrody, filozofią nauki, logiką, historią i filozofią religii, psychologią, kognitywistyką, bioetyką. W wolnych chwilach zabawia się w dziennikarza muzycznego, pisząc dla magazynu Pure Metal.