Baner z okładką książki Pierwsze spotkania z Mądrymi Książkami za nami!

Pierwsze spotkania z Mądrymi Książkami za nami!

DSC_0034W ramach projektu „Mądre książki dla każdego: literatura popularnonaukowa i jej niezwykła rola w tłumaczeniu i upowszechnianiu nauki” podjęliśmy się niełatwego zadania ułatwienia dostępu do literatury popularnonaukowej i pokazania jej nowoczesnego oblicza. Chodziło nam głównie o to by było ono atrakcyjne dla młodych ludzi – być może przyszłych, wielkich naukowców! Nieustannie staramy się pomóc wszystkim zainteresowanym z znalezieniu książki dla siebie i swoich dzieci. Ważnym elementem naszego projektu były spotkania z młodzieżą, którą zachęcaliśmy do sięgania po książki i naukowcami, z którymi rozmawialiśmy o tym dlaczego i jak powinni takie książki pisać!

Spotkania z naukowcami to ważny element naszego projektu! To przecież oni tworzą, a przynajmniej powinni tworzyć literaturę popularnonaukową.
Nasze spotkania odbyły się na Uniwersytecie Rzeszowskim i na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przedstawiliśmy cele projektu i opowiedzieliśmy jak działa serwis Mądre Książki. Przekonywaliśmy naukowców do dzielenia się swoimi pasjami i odkryciami, zachęcaliśmy do współpracy z nami i namawialiśmy do samodzielnego pisania tekstów popularnonaukowych. Było bardzo kreatywnie i inspirująco! Dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania! Wypatrujcie naszych plakatów!

Fotografie ze spotkań z naukowcami

Młodzież jest przyszłością narodu! To znane hasło jest bardzo ważne i dlatego jednym z głównych celów naszego projektu było dotarcie do młodych ludzi i zachęcenie ich do pokochania nauki. Pozwala na to nasza aplikacja, ale także bezpośrednie spotkania z uczniami krakowskich szkół. Udało nam się spotkać z ośmioma klasami czyli ponad 200 uczniami! W trakcie spotkań opowiadaliśmy o tym czym jest nauka i jakimi ludźmi są naukowcy. Przekonywaliśmy młodych ludzi by nie bali się trudnych pytań o rożne naukowe kwestie i sami poszerzali swoje zainteresowania i rozwijali pasje. Doskonałym narzędziem do tego są właśnie książki popularnonaukowe, które stanowią centralny punkt naszej działalności. Było bardzo kreatywnie i ciekawie, mamy nadzieję na kolejne spotkania z niezwykłymi i mądrymi, młodymi ludźmi!

Fotografie ze spotkań z młodzieżą

Planujemy już kolejne spotkania z młodzieżą i naukowcami! Jeśli jesteś zainteresowany współpracą skontaktuj się z nami !


Projekt realizowany w okresie XII 2014 – V 2015 był finansowany ze środków przyznanych przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej na podstawie umowy nr 46/UD/SKILLS/2014 o wykorzystanie nagrody przyznanej w konkursie eNgage w ramach projektu SKILLS współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content