Bajeczki nie tylko dla Majeczki – mądre bajki z dobrą puentą

Nie od dziś wiadomo, że książki rozwijają myślenie i rozszerzają nasz świat. Pobudzają fantazję i uczą budować obrazy w wyobraźni. Jeśli do tego dodamy wspólny czas, kreatywne działanie rodziców i dziecka to otrzymujemy efekt idealny! Takim właśnie niezwykłym efektem wspólnej pracy mamy i córki jest zbiór bajeczek wydany niedawno przez Wydawnictwo MOVART!

„Bajeczki… nie tylko dla Majeczki” to piętnaście wyjątkowych historii, mnóstwo psychologii pozytywnej, moc oryginalnych ilustracji i dużo, dużo miłości! Książka powstała w wyniku współpracy mamy z sześcioletnią córeczką. Mama – Dorota Kościukiewicz-Markowska historie spisała, a córeczka – Maja Markowska je ilustrowała. W ten sposób powstał niezwykły kolaż doświadczenia dorosłego ze spontanicznością małego dziecka. Najlepszy eliksir nie tylko na wieczorne zasypianie!

Warto zwrócić uwagę na tę publikację. To jeden z niewielu na naszym rynku wydawniczym przykładów tego typu rodzicielskiej troski o rozwój własnego dziecka, owocującej dziełem dostępnym dla wszystkich i niosącym jednocześnie uniwersalne przesłanie o wartości każdego człowieka i ukrytych w nim talentów, emocji i uczuć. Świat otacza dziś nasze dzieci negatywnymi emocjami i obrazami, narzuca tempo, które nie zawsze jest dla nich odpowiednie i nie zawsze pozwala uporać się ze stresem i strachem. Wymyślone postacie bajek dają dziecku szanse na spojrzenie na własne problemy i obawy z pewnej perspektywy. Są „wentylem bezpieczeństwa” dla wrażliwej i delikatnej psychiki. No i genialnym pomysłem na wspólny czas z rodzicami. Pozostaje nam tylko pogratulować i zachęcić wszystkich rodziców do równie kreatywnych i mądrych aktywności!

„Bajeczki… nie tylko dla Majeczki” to pozycja, którą można z powodzeniem polecić zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Nie tylko znawcom psychologii. Zawarte w książce bajki poruszają wiele trudnych zagadnień związanych z przezwyciężaniem negatywnych emocji, poszukiwaniem własnej indywidualności i dochodzeniem do psychicznej równowagi. Historie pełne wyimaginowanych bohaterów, zwierząt, elfów, tajemniczych wróżek, uczą odkrywania swoich atutów, wychodzenia poza tradycyjną strefę komfortu, a nawet bezpiecznego przekraczania ustanowionych od zawsze granic. Ich młodzi bohaterowie, dzięki odwadze myślenia i niezwykłej wewnętrznej sile przezwyciężają ograniczenia, odkrywają potęgę komunikacji, uczą się wiary w siebie i we własne możliwości. Niejednokrotnie poznają też wartość przyjaźni i pozytywne aspekty komunikacji, a także dochodzą do cennych wniosków, że w każdym człowieku tkwi ukryte dobro… które wystarczy dostrzec.

Wybrane bajki można przeczytać tutaj:

O AUTORKACH:

Autorką wszystkich bajek jest Dorota Kościukiewicz-Markowska. Na co dzień redaktor naczelna magazynu „Szczęście podaj dalej”   (www.szczesciepodajdalej.com). Uwielbia pisać o szczęściu, mówić o szczęściu i słuchać o szczęściu:). Jest absolwentką Psychologii Pozytywnej na Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Neurokognitywistyki na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Założyła Szkołę Szczęścia, w której m. inn. uczy medytacji uważności oraz psychologii pozytywnej.

Autorką wszystkich ilustracji jest 6-letnia córeczka Doroty – Maja. Cudowna istota, kochająca rysować tak bardzo, jak mama pisać. Maja zaczęła rysować zanim jeszcze zaczęła mówić, a jej najlepszą zabawką od zawsze był kawałek papieru i kredki. Przelewa więc uradowana na papier te wszystkie zwierzątka, księżniczki, zagubionych królów, piękne królestwa, obce planety czy zaczarowane lustra. W jej ilustracjach jest widoczna szczerość małego dziecka oraz wielka lekkość i radość tworzenia. W książce wszystkie rysunki są wyłącznie jej autorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Google+