Intymne życie zwierząt

Skąd się biorą małe zwierzęta? Czy skorpion jest dobrym tatą? Czy wszystkie zwierzęce mamy kochają swoje dzieci? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w kolejnej, znakomitej publikacji wydawnictwa Prószyński i S-ka, której patronują Mądre Książki! „Intymne życie zwierząt” Kathariny von der Gathen to jedna z tych pozycji, której nie może zabraknąć na półce każdego młodego miłośnika przyrody i odkrywcy tajemnic świata!

Dzieci zawsze interesuje to, jak rozmnażają się zwierzęta. Mnogość odpowiedzi na pytania o intymne życie zwierząt jest fascynująca! Każdy gatunek ma inne rytuały godowe, techniki uwodzenia i modele wychowywania młodych. Ta bogato ilustrowana, ciekawie, choć w sposób skondensowany, dostosowany do wieku odbiorcy napisana publikacja jest kopalnią nadzwyczajnych faktów i anegdot, które z pewnością zaintrygują nie tylko najmłodszych, ale również rodziców.

Skorpiony potrafią być czułe, a pluskwy brutalne, potomstwo rekina rywalizuje ze sobą jeszcze będąc ikrą, zaś u konika morskiego to samiec posiada torbę lęgową.

Skorpiony – mamę skorpiona rozpoznacie od razu. Wszędzie bowiem nosi ze sobą swoje dzieci. Po wykluciu się malutkie skorpioniki wdrapują się na mamine plecy i pozostają tam przez parę tygodni, przypominają przy tym niespokojny ładunek. Mama dostarcza im pod dostatkiem płynów i broni je przed wrogami, wykorzystując do tego swe trujące żądło. Po krótkim czasie małe skorpioniki są już wystarczająco silne, aby opuścić plecy mamy i rozpocząć samodzielne życie. [fragment książki]

Te i inne fascynujące historie z królestwa zwierząt uzupełnione są o spektakularne i dowcipne rozkładane strony, takie jak „Szczeniaki i inne dzieciaki”, czy „Mała galeria zwierzęcych penisów” zaciekawią i najmłodszych, i dorosłych!

„Intymne życie zwierząt” to bez wątpienia bardzo ciekawa książka, zwłaszcza jako punkt wyjścia do edukacji seksualnej na poziomie domowym. A pytania o TE sprawy zawsze sprawiają rodzicom problemy…

W naszym społeczeństwie rzadko rozmawia się wprost na temat seksu. Całe społeczeństwo wydaje się poruszać niezbyt pewnie w kwestii seksu. A w rzeczywistości większość nie wie jak o seksie rozmawiać, ponieważ nigdy nie byli naprawdę w tej kwestii uświadomieni. To powinno się zmienić, a sposób na to znalazła edukatorka. [Katharina von der Gathen]

Katharina von der Gathen jest edukatorką seksualną, pracuje z dziećmi oraz nastolatkami z bardzo różnych środowisk. Mieszka w Bonn z mężem oraz czwórką dzieci.

Filmik promujący publikację

 

Wydawnictwo:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content