Matematyka jest wszędzie

 „Matematyka jest wszędzie” to bezpłatna książka dostępna już od 20 sierpnia! W ubiegłym roku Fundacja mBanku wydała pionierską, przełomową pozycję „Matematyka jest wszędzie”. Po raz pierwszy książka o matmie nie pokazuje dzieciom wzorów i abstrakcyjnych zadań. Pozwala za to całym rodzinom aktywnie odkrywać przyjazną matematykę w codziennym życiu – w kuchni, w sklepie, na spacerze czy na wakacjach. W ramach trzeciej odsłony akcji, od 20 sierpnia książkę można znów bezpłatnie zamówić na mjakmatematyka.pl.

Książka „Matematyka jest wszędzie” autorstwa Mai Kramer jest inna niż pozostałe wydawnictwa dostępne na rynku. Nie jest podręcznikiem ani zbiorem zadań, nie odnosi się do podstawy programowej, nie zawiera wzorów. Jest zbiorem inspiracji, przeglądem matematyki w codziennym zastosowaniu, w życiu rodziny, w kulturze i naturze. Czytelnicy nie znajdą tu teoretycznych rozważań. Samo życie.

– Nasza książka jest przeznaczona dla rodzin z dziećmi w wieku 4-12 lat. Została pomyślana jako pomoc, zbiór inspiracji, może nawet recepta na mądre zacieśnianie więzi, poprzez jakościowe spędzanie wspólnego czasu z dzieckiem. To przełomowe wydawnictwo, które ma zachęcić dzieci do odkrywania matematyki w otaczającym nas świecie. Liczymy, że książka pomoże polskim rodzinom obalić mity dotyczące tego przedmiotu i da dzieciom solidny fundament do poznawania matematyki, wchodząc w nowy rok szkolny – opowiada Iwona Ryniewicz, prezes mFundacji.

Wyjątkowość książki doceniło już 5 tys. pracowników banku i ponad 56 tys. klientów. W kolejnej, trzeciej edycji akcji, od 20 sierpnia można ją ponownie zamówić za darmo na stronie mjakmatematyka.pl – do 30 września lub do wyczerpania zapasów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zainteresowanych, egzemplarze można tym razem odbierać w dwa razy większej liczbie punktów – nie tylko w placówkach mBanku, ale również mFinanse. Warto pamiętać, że nie trzeba być klientem mBanku, aby zamówić książkę – jest ona dostępna dla wszystkich.

Książka skierowana jest do rodziców, ale świetnie sprawdzi się też w szkole podczas lekcji matematyki czy zajęć zintegrowanych. Jest jednak inna niż pozostałe wydawnictwa dostępne na rynku. Nie jest podręcznikiem ani zbiorem zadań, nie odnosi się do podstawy programowej, nie zawiera wzorów. Znajdziemy w niej zadania, zagadki i inspirujące obserwacje dla dzieci od 4 do 12 roku życia. Dzięki kolejnym rozdziałom, inaczej popatrzymy na świat. Zobaczymy geometrię w domach, opakowaniach codziennych produktów czy nawet na stoisku z warzywami. Matematyka jest w kuchni, na talerzu, w tańcu, w sporcie, w portfelu – dosłownie wszędzie. Gwarantujemy świetną zabawę i satysfakcję z obserwowania rozwoju dzieci!

O autorce
Maja Krämer to absolwentka Politechniki Warszawskiej, która od zawsze chciała odczarować system edukacji i zmieniać szkoły na takie, do których dzieci biegłyby z radością, a nauka budziła ciekawość, rozwijała zainteresowania i wspierała ich najmocniejsze strony. Zawodowo związana z branżą wydawniczą. Jest autorką wielu popularnych materiałów edukacyjnych. Jej publikacje trafiły już do kilkuset tysięcy młodych czytelników. Wymyśliła i realizuje ponadto program edukacyjny e-moc.pl adresowany do uczniów w różnym wieku. Jego celem jest podsuwanie inspiracji i tematów do myślenia, o tym, o czym młodzież raczej nie dowie się w szkole: o filozofii, etyce, psychologii, komunikacji czy przestrzeni publicznej. Jest także autorką zbioru „Matematyka jest wszędzie. Rodzinne przygody z matematyką” wydanego przez Fundację mBanku oraz książki „Układanka. Polska nieoczywista”, która była specjalnym podziękowaniem dla wolontariuszy za zaangażowanie w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2018 roku.

 

Autor

archeolog - egiptolog, popularyzator nauki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content Google+