Baner z okładką książki Już wkrótce – Miłość i matematyka. Istota ukrytej rzeczywistości

Już wkrótce – Miłość i matematyka. Istota ukrytej rzeczywistości

25 kwietnia 2015 nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka w serii Wiedza i Życie – Orbity Nauki ukaże się książka „Miłość i matematyka. Istota ukrytej rzeczywistości”.

„Miłość i matematyka” Edwarda Frenkla to znacznie więcej niż książka o najnowszych badaniach w matematyce – przede wszystkim jest to zaproszenie do oszałamiającego – jak ujmuje to sam autor – równoległego wszechświata matematyki, intrygująco splecionego z naszą rzeczywistością. Zaproszenie wystosowane przez jeden z najbardziej błyskotliwych umysłów naszych czasów, wybitnego matematyka zaangażowanego w słynny program Langlandsa.

Prószyński i S-ka, http://ksiegarnia.proszynski.pl/

Program Langlandsa to idea zaproponowana przez kanadyjskiego matematyka Roberta Langlandsa. Jest on uważany za teorię wielkiej unifikacji matematyki, koncepcję łączącą ze sobą różne, niepowiązane ze sobą obszary królowej nauk: algebrę, geometrię, teorię liczb, analizę matematyczną i mechanikę kwantową. Porównuje się go do Kamienia z Rosetty, zabytku piśmiennictwa staroegipskiego, którego odkrycie miało przełomowe znaczenie dla odczytania egipskich hieroglifów.

Książka na stronie wydawnictwa – Miłość i matematyka. Istota ukrytej rzeczywistości

ISBN: 978-83-7961-209-3
Tytuł oryginału: Love and Math: The Heart of Hidden Reality
Data wydania: 28.04.2015
Format: 140mm x 210mm
Liczba stron: 408
Cena detaliczna: 42,00 zł
Seria: Wiedza i Życie – Orbity Nauki
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Bogumił Bieniok i Ewa Łokas

Wydawnictwo:

Author

Informatyk, grafik komputerowy. Nałogowo czyta książki o matematyce, historii matematyki oraz ludziach tworzących matematykę, słuchając muzyki elektronicznej w tle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content