Baner z okładką książki Dolnośląski Festiwal Nauki

Dolnośląski Festiwal Nauki

fnwroclawImprezy popularyzujące naukę stają się powoli polską specjalnością. Początek jesieni to okres szczególnego nagromadzenia wydarzeń i festynów naukowych. Do grona ośrodków przygotowujących tego rodzaju festyny dodać należy także Wrocław. Już niedługo rozpocznie się XVII Dolnośląski Festiwal Nauki.

Dla autorów tego bardzo rozległego przedsięwzięcia festiwal to okazja nie tylko do promowania nauki i przekazywania publiczności wyników badań, ale także możliwość integracji środowiska naukowego Wrocławia i promocja różnych, lokalnych inicjatyw edukacyjnych i rozwojowych. Dolnośląski Festiwal Nauki będzie się bowiem rozgrywał nie tylko we Wrocławiu, ale także w wielu miejscowościach regionu.

Jak piszą autorzy na stronie XVII Dolnośląskiego Festiwalu Naukowego:

Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną co roku we wrześniu (edycja stacjonarna) i październiku (sesje wyjazdowe w Legnicy, Zgorzelcu, Dzierżoniowie, Głogowie, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich oraz Bystrzycy Kłodzkiej) przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Jest adresowany do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata.
Chcielibyśmy, aby nauka nie była postrzegana jako hermetyczna, niedostępna i niezrozumiała. Chcemy przybliżyć jej tematy, problemy, które rozwiązuje, korzyści, jakie z niej płyną, pokazać jej postęp w różnych dyscyplinach oraz nowe kierunki, jak biotechnologia, nanotechnika i nanotechnologia. Nie unikamy spraw trudnych i drażliwych, a podejmowane tematy są odpowiedzią na ważne dylematy społeczne. W atrakcyjnej, zrozumiałej dla przeciętnego odbiorcy formie staramy się prezentować osiągnięcia nauki we wszystkich dziedzinach wiedzy.

Tegoroczna edycja Festiwalu będzie obfitować w liczne spotkania, wykłady, prezentacje i pokazy. Organizatorzy przygotowali nawet specjalną wyszukiwarkę wydarzeń by zainteresowane osoby łatwiej odnalazły się w gąszczu planowanych eventów. Patronat nad imprezą objęło m.in. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. My też gorąco polecamy i zachęcamy do udziału w Dolnośląskim Festiwalu Nauki!

PROGRAM DOLNOŚLĄSKIEGO FESTIWALU NAUKI

Organizatorzy wydarzenia:

Uniwersytet Wrocławski
Politechnika Wrocławska
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu
Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN
Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych im. Włodzimierza Trzebiatowskiego PAN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content