Baner z okładką książki Konkurs EKOBAJA

Konkurs EKOBAJA

shutterstock_284964350Ministerstwo Środowiska zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie ekologiczno-literackim „EkoBaja”. Ambasadorką konkursu jest aktorka Anna Seniuk. Konkurs „EkoBaja” jest skierowany do nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych oraz do wszystkich dorosłych pisarzy-amatorów czyli np. rodziców czy studentów.

Głównym założeniem konkursu jest podniesienie świadomości ekologicznej i propagowanie zachowań proekologicznych wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Aby wziąć udział w konkursie trzeba napisać bajkę, której długość nie może być krótsza niż 3 strony ani dłuższa niż 5 stron A4. Następnie należy przesłać ją do nas pocztą i e-mailem – bądź na płycie CD (więcej informacji na ten temat znajdziesz w Regulaminie). Wraz z bajką należy przesłać formularz zgłoszeniowy (Dokumenty do pobrania).

Baner EkoBaja 300x100px APrace konkursowe przyjmowane będą od 20 sierpnia do 20 września.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 28 września 2015 roku, a laureaci zostaną zaproszeni na oficjalną galę wręczenia nagród, która odbędzie się podczas Festiwalu Książki Słuchanej w Szczecinie w dniach 2-5 października 2015r.

Do wygrania nagrody pieniężne:
1x 3000zł
9x 1000zł

Zwycięskie prace zostaną również wydane w formie audiobooka (głosu użyczy Anna Seniuk) oraz ilustrowanego ebooka.

Dodatkowo każdy autor bajki otrzyma od organizatorów specjalny Certyfikat będący potwierdzeniem propagowania postaw proekologicznych wśród dzieci oraz uczestnictwa w konkursie „EkoBaja”!

Zapraszamy do uczestnictwa! Każda droga, która prowadzi do ochrony naszej planety i jej przyrodniczych skarbów jest godna polecenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content