Baner z okładką książki Ulica Książek

Ulica Książek

W sobotę 10 maja w Poznaniu ulica Świętego Marcina zostanie opanowana – na jeden dzień – przez książki. Niektóre miasta na świecie znane są ze swojego związku z literaturą piękną, z dzielnicami pełnymi książek, z ulicami antykwariuszy i bulwarami bukinistów. Czas na Poznań.

Św. Marcin nigdy nie był patronem księgarzy… – jak zauważa Artur Jazdon (KMP 2006/1). Ale, dodaje, był czas (przełom XIX i XX wieku), gdy ulica „żyła produkcją i sprzedażą książek, gazet i czasopism, szczególnie, że przy niej właśnie przez wiele lat funkcjonowały tak ważne i znane poznańskie firmy, jak Drukarnia Deckera i Księgarnia św. Wojciecha”.

Dla bibliofili, miłośników książek oraz wszystkich zainteresowanych 7 księgarń działających przy ul. Św. Marcina zostało zaproszonych do wzięcia udziału w akcji. W programie „Ulicy Książek” znajdą się m.in.:

  • manifestacje nałogowych czytelników
  • uliczne stragany antykwariuszy
  • jednodniowe restauracje
  • przyTARGaj książki – akcja wymiany książek
  • nocne wędrowne czytanie przez poznańskich dziennikarzy radiowych
A także promocje, zniżki i rabaty przygotowane przez świętomarcińskie księgarnie. To tylko niektóre atrakcje przygotowane specjalnie na „Ulicę Książek”.

Z pełnym programem można zapoznać się na stronie organizatora: Ulica Książek

Przyjdź koniecznie – czytanie ma kolosalną przyszłość!

Kategorie wiekowe: ,

Author

Informatyk, grafik komputerowy. Nałogowo czyta książki o matematyce, historii matematyki oraz ludziach tworzących matematykę, słuchając muzyki elektronicznej w tle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content