Baner z okładką książki Blogi naukowe – Ale Historia

Blogi naukowe – Ale Historia

alehistoria1Cyceron powiedział, że his­to­ria to świadek cza­su, światło praw­dy, życie pa­mięci, nau­czy­ciel­ka życia i zwias­tunka przyszłości. Właśnie dlatego warto ją znać i szanować, sięgać do jej skarbca i uczyć się na jej błędach.

Ale Historia to jeden z największych i najstarszych blogów historycznych w Polsce. Był on pierwszą w naszym kraju stroną internetową, która gromadziła historyczne ciekawostki podane w krótki, zwięzły i syntetyczny sposób.

Blog rozpoczął swoją działalność 26 września 2008 r. i działa nieprzerwanie do dziś. W ciągu blisko 7 lat działalności strona zanotowała przeszło 2 mln odwiedzin, a ponad 1 mln internautów przynajmniej raz odwiedziło Ale Historię.  Dziś Ale Historia to ponad 700 tekstów i blisko 1500 komentarzy internautów. Codziennie blog odwiedza około 500 czytelników.

W listopadzie 1889 roku Cesarz Wilhelm II złożył wizytę w Konstantynopolu. Jego jacht „Hohenzollern” wpłynął do Złotego Rogu przy akompaniamencie honorowych salw z dział i niemieckim hymnie granym przez orkiestry wojskowe. Wschód witał Kaisera. Sułtan Abdul Hamid II gorąco powitał przyjaciela Imperium Osmańskiego.fragment wpisu z blogu Ale Historia

Ale Historia to ciekawsza strona historii. To krótkie teksty, które mają zainteresować czytelnika i przekazać mu wybrany fragment historii. Osoby zainteresowane mogą wiedzę na dany temat poszerzyć, sięgając np. do opracowań naukowych.

Ale Historia nie naucza historii, ale stara się wybrać z niej co ciekawsze wydarzenia i przekazać je czytelnikowi w możliwie prosty, przystępny i zrozumiały sposób. To ważne zwłaszcza w świecie kultury obrazkowej – szybkiego i atrakcyjnego przekazu. Warto odwiedzać blog Ale Historia, by wiedzieć o historii nieco więcej!

 

Blog i social media

Blog
http://www.alehistoria.blox.pl
Facebook
https://www.facebook.com/pages/Ale-Historia/10150110905830332?sk=info&tab=page_info

 

Nasze wrażenia:

Pierwsze wrażenie: #DUŻOTREŚCI #CIEKAWOSTKI #CZYTAMY

Drugie spojrzenie: #JESTCOCZYTAĆ #DOBRETEKSTY #NIEWIEDZIAŁEM

Analiza: #MĄDRASTRONA #UNIKALNETREŚCI #NIEZNANEFAKTY

Konkluzje: #WARTOCZYTAĆ #SKARBIECWIEDZY #ALEHISTORIA

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content