Baner z okładką książki Blogi naukowe – Warsztat badacza

Blogi naukowe – Warsztat badacza

Bez-nazwy-1sNie ma chyba w Polsce naukowca (zwłaszcza młodego), który nie korzystał choć raz z bloga Emanuela Kulczyckiego – Warsztat badacza. Autor tego niezwykle ciekawego i przydatnego (a to nieczęste zjawisko) bloga jest filozofem, komunikologiem i blogerem, pracownikiem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz na Politechniki Poznańskiej. W swojej pracy zajmuje się teorią komunikacji zaś na blogu porusza tematykę związaną głównie z komunikacją naukową. Jego wpisy dotyczą narzę­dzi badaw­czych, pro­gra­mów kom­pu­te­ro­wych oraz regulacji praw­nych związanych z pracą naukowców.

Działalność Emanuela Kulczyckiego jest nie do przecenienia. Dzięki jego wpisom i aktywności poza internetowej (udział w konferencjach, dyskusjach itd.) wielu naukowców zrozumiało zasady bibliometrii i naukometrii, dowiedziało się jak przejść przez kolejne etapy i stopnie naukowe a także poznało kluczowe procesy funkcjonowania i zarządzania nauką. Autor jest także orędownikiem zasad tzw. otwartej nauki czyli ruchu promującego nieskrępowany dostęp do efektów pracy naukowców.

Tego bloga (choć to już właściwie niemal multi-tematyczny serwis) i tego nazwiska nie może przegapić żaden rozpoczynający karierę, młody naukowiec. A i niejeden doświadczony badacz powinien się od Emanuela Kulczyckiego sporo nauczyć…:).

Warsztat badacza to blog naukowy, w którym podejmuję tematy związane z warsztatem naukowców (narzędzia badawcze, przepisy prawne, programy czy urządzenia) oraz komunikacją naukową. Blog powstał w grudniu 2010 roku – pierwszy wpis pojawił się 9 stycznia 2011 r. Do 23 stycznia 2013 r. funkcjonował pod nazwą „Warsztat badacza komunikacji”.
Siłą Warsztatu badacza są jego Czytelnicy. Piszę teksty przeznaczone głównie dla aktywnego środowiska akademickiego. Podejmuję tematy, które mogą zainteresować przedstawicieli wszystkich grup nauk.z blogu Emanuela Kulczyckiego

 

Blog i social media Emanuela Kulczyckiego

Blog
www.ekulczycki.pl
Twitter @ekulczycki
Facebook https://www.facebook.com/warsztatbadacza
YouTube https://www.youtube.com/user/emanuelkulczycki
Google +
https://plus.google.com/108661497224050064219/posts

 

Nasze wrażenia

Pierwsze wrażenie: #WOW #ALEPORZĄDEK #MNÓSTWOINFORMACJI

Drugie spojrzenie: #ZNAKOMITE #WAŻNETREŚCI #DUŻOCZYTANIA

Analiza: #BARDZOPRZYDATNE #NIEZBĘDNIKNAUKOWCA #PRACOWITYAUTOR

Konkluzje: #SUPERBLOG #POZAZDROŚCIĆ #CZYTAJREGULARNIE!

 

Author

archeolog - egiptolog, popularyzator nauki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content