Kolejny rok za nami! Nowy Rok przed nami!

Kolejny rok za nami! Nowy Rok przed nami!

Drodzy czytelnicy – przyjaciele Mądrych Książek!

Mija kolejny – już trzeci – rok naszej działalności. Przez cały ten czas redakcja i recenzenci Mądrych Książek starali się pokazywać wam dobre i wartościowe książki popularnonaukowe i odradzać te kiepskie, nierzetelne.

Głęboko wierzymy, że nasza działalność jest ważna nie tylko dla nas, miłośników nauki i jej popularyzacji, ale także dla wszystkich, którzy poszukują solidnej literatury poświęconej nauce i jej niezwykłej roli w życiu ludzi. Z trudem gonimy za nowościami pojawiającymi się na polskim rynku, starając się także nie zapominać o książkach starszych, ale nadal aktualnych, lub tych, które niesłusznie cieszą się zainteresowaniem czytelników. Mnóstwo pracy za nami, a jeszcze więcej przed nami! Mamy nadzieję, że nasza misja nie tylko nigdy się nie skończy, ale będzie się rozwijała i ogarniała coraz to nowe obszary popularyzacji nauki!

W mijającym roku grono naszych redaktorów nieco się powiększyło, jednak nadal brakuje nam specjalistów co najmniej kilku specjalności, takich jak medycyna, fizyka czy sztuka. Zależy nam bardzo na tym by nasz zespół reprezentował różne dziedziny nauki i różne pasje, dzięki czemu będziemy mogli recenzować coraz więcej książek i popularyzować dobre publikacje w większym zakresie. Może 2017 rok zaskoczy nas i przyniesie nam w prezencie nowych recenzentów?

Niektóre nasze patronaty w 2016 roku

Rok 2016 był dla nas także czasem bardzo owocnej i ciągle rozwijającej się współpracy z wydawnictwami, które starają się coraz powszechniej rzetelnie recenzować swoje książki. Cieszy nas fakt, że dla wielu wydawnictw nie tylko ilość, ale przede wszystkich jakość wydawanych pozycji staje się najważniejsza. To właściwy kierunek – tylko poprawne merytorycznie i starannie wydane książki mają sens i dobrze opowiadają o nauce, dostarczając jednocześnie fascynującej rozrywki. Zawsze chętnie będziemy promować takie książki i wspierać wydawców w podnoszeniu poprzeczki, poprawianiu jakości swoich książek. Cieszy nas także wzrastająca grupa czytelników naszego serwisu i innych naszych aktywności internetowych. To właśnie dla nich powołaliśmy w 2016 roku do życia portal  Popularna Nauka, którego celem jest popularyzacja odkryć naukowych i promowanie polskiego wkładu w naukową codzienność. Mamy nadzieję, że Popularna Nauka będzie się rozwijać i także zyska grono stałych czytelników i redaktorów.

By lepiej promować zasługujące na najwyższe uznanie książki popularnonaukowe wydawane w Polsce, zorganizowaliśmy w 2016 roku we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim I edycję konkursu Mądra Książka Roku. Jego celem jest zmotywowanie wydawców i autorów do dbania o najwyższy poziom literatury popularnonaukowej wydawanej w języku polskim. Marka, którą mamy nadzieję stanie się z czasem statuetka Euklidesa przyznawana corocznie najlepszym publikacjom, będzie drogowskazem dla czytelników i pomocą w ich księgarskich wyborach, a dla autorów i wydawców stanie się pożądanym potwierdzeniem wysokiego poziomu ich dzieł. Bardzo liczymy także na wsparcie środowiska naukowego, które powinno być nieustającym generatorem treści popularyzatorskich. Już niedługo rozpoczniemy II edycję konkursu, która będzie tym razem nieco bardziej rozbudowana i – mamy nadzieję – atrakcyjniejsza, a co ważniejsze dotrze do znacznie większej grupy odbiorców.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w mijającym 2016 roku i przyczynili się do rozwoju Mądrych Książek, Popularnej Nauki i innych naszych aktywności. Liczymy na współpracę z wydawnictwami i autorami książek w kolejnym roku. Przede wszystkim jednak liczymy na wszystkich miłośników książek i nauki! To dla was czytamy i recenzujemy, dla was pracujemy i rozwijamy naszą obecność w sieci! Zostańcie z nami w Nowym Roku!

Życzymy wszystkim naszym czytelnikom i współpracownikom wspaniałego i zaczytanego Nowego 2017 Roku!

Nieustająco zachęcamy do współpracy i aktywności w trudnym, ale pięknym i niezbędnym w dzisiejszym skomplikowanym świecie, dziele upowszechniania wiedzy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Google+