Nauka w mediach: A History of Ideas

Nauka w mediach: A History of Ideas

Beznazwy-1Medialny gigant BBC przyzwyczaił nas już do tego, że co jakiś czas wypuszcza kolejne, niesamowite produkcje popularyzujące naukę. Jedną z najnowszych jest radiowo-internetowa seria A History of Ideas prowadzona przez Melvyna Bragga, poświęcona historii świata i dziejom człowieka oraz najważniejszym pojęciom, stanowiącym o naszym człowieczeństwie. Serię prowadzi Program 4, słynnej rozgłośni radiowej BBC.

Na serię składa się 60 (!) odcinków-audycji oraz szereg rewelacyjnych, animowanych opowieści, w których w rolę narratora wcieliła się filmowa agentka Dana Scully (Archiwum X) czyli Gillian Anderson! Prawdziwa uczta dla wszystkich miłośników nauki i filozofii!

Autorzy serii zabierają nas w fascynującą podróż przez największe i najciekawsze problemy nauki i ludzkiej egzystencji.  Jak wszystko się zaczęło? Po co człowiek wynalazł narzędzia? Czym jest sprawiedliwość i dlaczego coś jest piękne? Czym jest dla nas język i dlaczego odróżniamy dobro od zła? I wreszcie co czyni nas ludźmi? Na te i wiele innych trudnych i skomplikowanych pytań pomysłodawca serii rozmawia z naukowcami, historykami i filozofami. Kilkunastominutowe rozmowy nie rozwieją wszystkich wątpliwości, ale znakomicie wprowadzą słuchacza w temat i zainspirują do jego dalszego zgłębiania. Animowane dodatki stanowią rozrywkowe rozszerzenie rozmów będąc jednocześnie prostą  i atrakcyjną formą przekazywania wiedzy i tłumaczenia pojęć. Dzięki nim zrozumiecie nawet teorię alienacji Karola Marksa! 🙂

 

Stacja i jej social media

BBC Radio 4 http://www.bbc.co.uk/programmes/b04bwydw
Twitter

@BBCRadio4

Facebook https://www.facebook.com/BBCRadio4?fref=ts
YouTube https://www.youtube.com/user/bbcradiofour

 

Nasze wrażenia

Pierwsze wrażenie: #WOW #MEGAPOMYSL #GLOWAMIPEKNIE

Drugie spojrzenie: #BBCRULEZ #SUPERWYKONANIE #CZYZROZUMIEM?

Analiza: #ZNAKOMITAEDUKACJA #DLAWSZYSTKICH #WAZNETEMATY

Konkluzje: #SLUCHACOGLADAC #DLACZEGONIEUNAS #NAJWYZSZYPOZIOM

 

Autor

archeolog - egiptolog, popularyzator nauki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content Google+