Baner z okładką książki Jak to możliwe? Odpowiedzi na pytania ciekawskich dzieci

Jak to możliwe? Odpowiedzi na pytania ciekawskich dzieci

jak-to-mozliweJuż za kilka dni – 8 listopada – polska premiera książki „Jak to możliwe? Odpowiedzi na pytania ciekawskich dzieci” K. Wollard !

Dlaczego niebo jest niebieskie? W jaki sposób mruczą koty? Dlaczego mamy czkawkę? – odpowiedzi na większość dziecięcych pytań zebrane w jednej znakomitej książce o charakterze edukacyjnym.
Adresowana do samodzielnego czytania przez młodych czytelników powyżej 10 lat i do rodziców dzieci zadających nie zawsze łatwe pytania. Informacje o świecie podane są w niej w formie pytań i ciekawych rozbudowanych odpowiedzi.

Krótka odpowiedź na każde pytanie poszerzona jest również o szersze wyjaśnienie. Większość tematów wzbogacona jest też komiksowymi ilustracjami oraz tabelką, w której znajdują się konkretne, często liczbowe informacje. Dodatkowo zamieszczono ciekawostki związane z tematem.

Kathy Wollard – autorka popularnej rubryki „How Come?” („Jak to możliwe?”) w „Newsday”, z wykształcenia jest fizykiem i dziennikarką. Od lat związana z New York University, popularyzuje wiedzę z zakresu nauk ścisłych, m.in. w pismach „Self”, „Scholastic”, „Popular Science” i „Family Fun”. Największy sukces przyniosły jej niezwykle popularne zarówno wśród dorosłych, jak i młodszej młodzieży książki z cyklu „How Come?”.

Autorka: Kathy Wollard
Tytuł: Jak to możliwe? Odpowiedzi na pytania ciekawskich dzieci
Tytuł oryginału: How Come? Every Kid’s Science Questions Explained
Data wydania: 08.11.2016
Liczba stron: 416
Wydawnictwo: Prószyński i Ska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content