Baner z okładką książki BIG BOOK FESTIVAL – propozycja niemal wakacyjna

BIG BOOK FESTIVAL – propozycja niemal wakacyjna

ffZbliżają się wakacje – czas wielkiego czytania, także książek mniej „naukowych”, niż te które pojawiają się na co dzień w naszym serwisie. Dlatego polecamy Wam BIG BOOK FESTIVAL – wykorzystajcie go do przygotowania wakacyjnych planów czytelniczych :).
Big Book Festival zacznie się w piątek, 12 czerwca i potrwa do niedzieli, 14 czerwca. W ramach festiwalu odbędzie się 40 spotkań, warsztatów, gier, spacerów, dyskusji i konkursów, wszystkie pod hasłem „Człowiek nie pies i czytać musi!“. Na wszystkich spotkaniach mile widziane są psy!

Gośćmi festiwalu będą pisarze z kilkunastu krajów oraz Polski, m.in. Zadie Smith, Magdalena Tulli, Sofi Oksanen, Artur Domosławski, Hanif Kureishi, Joanna Bator, Władimir Sorokin, Stefan Chwin, Jeet Thayil, Swietłana Aleksijewicz i Tomasz Łubieński.

Festiwal odbywa się w dawnej fabryce serów przy Hożej 51, wstęp jest wolny (na niektóre wydarzenia trzeba się zapisać.). Pełny program na www.bigbookfestival.pl

PIĘĆ POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO BYĆ NA FESTIWALU:

Po pierwsze
TALKING BOOKS.
Co wolno reporterom? Gdzie leży granica między faktem a fabułą? Czy biograf musi być odważny? Na otwarcie festiwalu gwiazda telewizji BBC World Razia Iqbal stawia trudne pytania Arturowi Domosławskiemu. Dziennikarka, która przepytywała najsłynniejszych pisarzy świata, po raz pierwszy w Warszawie. Spotkanie także dla osób anglojęzycznych.
HOŻA 51, PIĄTEK, 12 CZERWCA, GODZ. 19.30, SALA 1

Po drugie
W SAMO POŁUDNIE.
REKORD W LICZBIE LUDZI I PSÓW CZYTAJĄCYCH RAZEM NA WOLNYM POWIETRZU
Zabierz książkę, przyjaciela (oraz psa). Zarejestruj się i pobierz numerek. Usiądź wygodnie w festiwalowej czytelni, czytaj przez pół godziny wśród merdających ogonów.
Pobij z nami rekord świata!
PASAŻ WIECHA U ZBIEGU Z UL. CHMIELNĄ. NIEDZIELA, 14.06, GODZ. 12.00
Rejestracja rusza o 11.30, rekord mierzymy od 12.00 do 12.30.

Po trzecie
BYŁ SOBIE POLAK, RUSEK I NIEMIEC – PRZECIW STEREOTYPOM
Trzech świetnych pisarzy w antystereotypowej dyskusji, dzięki której polubisz Rosjan. Janusz Leon Wiśniewski jest ich ukochanym polskim pisarzem. Rosjanin Władimir Sorokin – najważniejszym rosyjskim autorem. A Boris Reitschuster – najbardziej nielubianym na Kremlu Niemcem. Żegnamy mity, szukamy bliskości i powodów do uśmiechu.
HOŻA 51 // NIEDZIELA, 14.06, GODZ. 16.00, SALA 1
Spotkanie z tłumaczeniem polsko-rosyjskim.

Po czwarte
PAKOWANIE BAGAŻNIKA NA CZAS. KONKURS DLA SIŁACZY I SIŁACZEK.
Na festiwalu czytania ćwiczymy również kulturę fizyczną. Ile książek mieści się w bagażniku samochodu? I jak szybko można je załadować? Dwuosobowe drużyny będą pakowały literaturę na czas. Wszystkie wysiłki nagrodzimy książkami, a najszybsi wyjadą na WEEKEND Z MAZDĄ.
HOŻA 51, SOBOTA, 13.06, GODZ. 15.00 i 17.00, DZIEDZINIEC

Po piąte
BUDDA Z PRZEDMIEŚCIA
Jak facet z facetem i skandalista ze skandalistą. Tymon Tymański – muzyk, filmowiec, pisarz i sowizdrzał rozmawia z Hanifem Kureishim – niesfornym i kontrowersyjnym pisarzem z Londynu. Kureishi to mistrz kąśliwego języka, następca Salmana Rushdie i jeden z najważniejszych autorów wielokulturowej Europy.
Spotkanie bez scenariusza, czyli wielka improwizacja Tymańskiego.
HOŻA 51, NIEDZIELA, 14.06, GODZ. 16.00, SALA 3

bbMiędzynarodowy Big Book Festival jest wydarzeniem społecznym, odbywa się w Warszawie po raz trzeci, jest organizowany przez Fundację „Kultura nie boli“. Powstaje m.in. dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy, Fundacji im. Heinricha Bölla, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Wstęp na spotkania jest bezpłatny.
Więcej: www.bigbookfestival.pl oraz www.facebook.com/bigbookfestival

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content