Baner z okładką książki Konkurs INFOGRAFIKA.NAUKA.UJ

Konkurs INFOGRAFIKA.NAUKA.UJ

info1Uniwersytet Jagielloński uruchomił niedawno nowy serwis dedykowany badaniom naukowym i popularyzacji nauki. Już na starcie autorzy serwisu NAUKA.UJ.EDU.PL zapraszają do udziału w konkursie na infografikę, przedstawiającą badania i dziedziny naukowe rozwijające się na UJ. Organizatorem konkursu jest Dział Promocji i Informacji UJ a patronem serwis Mądre Książki.

Dlaczego konkurs na infografiki?
– bo jesteśmy przekonani, że za pomocą infografik, w doskonały sposób można przedstawić różnorodność naukową na naszej uczelni;
– bo infografiki są doskonałym sposobem na promocję badań, na wyjście z cienia i pokazanie w pełnym świetle ciekawych wątków, fascynujących tematów, nieznanych odkryć;
– bo infografiki świetnie sprawdzają się w komunikacji internetowej;
– bo infografiki są atrakcyjne a nawet zabawne, a ich oglądania (i praca przy ich tworzeniu) dostarcza satysfakcji wszystkim ciekawym świata!

Kluczowa kwestia – co ma przedstawiać infografika?

Pokaż swoje badania lub subdziedzinę nauki, którą się zajmujesz. To ważne NIE rób ilustracji dotyczącej np. całej polonistyki, ale skoncentruj się na tematach bardziej szczegółowych np. „Badaniach nad teatrem średniowiecznym” lub „Zaginionych dziełach romantyków polskich” (jeśli takie są). NIE rób infografiki pod hasłem „Biotechnologia na UJ”, ale odnieś się np. do takich zagadnień jak: „Odkrywanie tajemnic białek” albo „Światłem w nowotwór – badania i prognozy”.

Warunek konieczny: infografika musi odnosić się i wskazywać bezpośrednio na badania i/lub dziedzin nauki rozwijane na UJ.

info2Nie mniej istotne szczegóły:

 • Prace nadsyłać należy do 31.07.2015, na adres e-mail: projektor@uj.edu.pl, w temacie wpisz: „Infografika – konkurs”;
 • Do każdej zgłoszonej infografiki winien być dołączony oddzielny formularz zgłoszenia,
 • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi nie później niż we wrześniu 2015 roku;
 • Prace na konkurs można zgłaszać niezależnie od tego czy ich autor brał lub nie brał udziału w szkoleniu z „Infografiki w promocji nauki”;
 • Warunki techniczne: Infografika musi być zapisana w formacie JPG, PNG lub TIFF. Żaden z boków infografiki nie może być krótszy niż 1200 pikseli. Rozmiar nadesłanego pliku nie może przekroczyć 5 MB;
 • Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie 3 infografiki – prosimy o ich wysyłanie w odrębnych mailach;
 • Uczestnik zgłaszający swoje prace na konkurs musi być: studentem lub doktorantem lub pracownikiem UJ.
 • Zgłaszana infografika nie może być wcześniej nigdzie publikowana. Dotyczy to tak mediów drukowanych (np. czasopisma, książki), jak i elektronicznych (załączniki PDF dostępne w internecie, strony www, blogi, fora, portale społecznościowe itp.).

I jeszcze jedna, bardzo ważna sprawa:

 • NAGRODY:
  • Główna – bon na książki o wartości 1200 złotych + gadżety UJ + wielki splendor
  • Dwa wyróżnienia – bony na książki o wartości 500 zł + gadżety UJ + bardzo duży splendor – jedno za infografikę odnoszącą się do nauk humanistycznych i społecznych, drugie za infografikę dotyczącą nauk ścisłych i medycznych.
 • Inne, równie ważne szczegóły:
  patrz REGULAMIN
  pobierz formularz zgłoszenia

Kontakt w sprawie konkursu: justyna.jaskulska@uj.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content