Baner z okładką książki Mądre Książki nominowane do nagrody PAP!

Mądre Książki nominowane do nagrody PAP!

Bez-nazwy-1Z ogromną radością i dumą dzielimy się z Wami niezwykłą informacją! Mądre Książki zostały nominowane do bardzo ważnej i prestiżowej nagrody Popularyzator Roku, przyznawanej przez Polską Agencję Prasową. Nie wiemy oczywiście czy nominacja zamieni się w nagrodę, ale już sam fakt że znaleźliśmy się w gronie 21 finalistów jest dla nas wielkim i radosnym zaszczytem!

Konkurs Popularyzator Nauki, który organizowany przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, to najstarszy i najbardziej prestiżowy polski konkurs tego typu. Jego laureatami są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją i pracą jest popularyzowanie nauki i promowanie osiągnięć naukowców. Pierwsza edycja tego konkursu odbyła się w 2005 r.

Dotychczasowymi laureatami konkursu byli m.in. współtwórczyni warszawskiego Festiwalu Nauki prof. Magdalena Fikus, autor telewizyjnych programów popularnonaukowych red. Wiktor Niedzicki, archeolog prof. Andrzej Kokowski, a także znane i cenione instytucje popularyzujące naukę takie jak Centrum Nauki Kopernik, Polska Akademia Dzieci czy Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego. Marzy nam się by Mądre Książki dołączyły do tego wspaniałego grona :).

Uroczysta gala konkursowa, podczas której dowiemy się kto zwyciężył w poszczególnych kategoriach konkursowych, w tegorocznej edycji, odbędzie się 17 grudnia w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Trzymajcie za nas kciuki!

Finaliści konkursu Popularyzator Nauki 2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content