Baner z okładką książki Już niedługo WHAT IF w książkowej formie!

Już niedługo WHAT IF w książkowej formie!

Już za kilka miesięcy ukaże się książka popularnego, amerykańskiego blogera naukowego i autora web-komiksu XKCD – Randalla Munroe.

Randall Munroe jest autorem popularnego sieciowego komiksu XKCD oraz bloga poświęconego odpowiedziom na trudne naukowe pytania WHAT IF. Studiował fizykę, zaś po ukończeniu studiów pracował w NASA Langley Research Center, zajmując się budowa robotów. W 2006 zrezygnował z pracy dla NASA i zajął się wyłącznie działalnością internetową, zdobywając liczne grono sympatyków. Jego wpisy czyta codziennie kilkaset tysięcy osób na całym świecie.

Munroe regularnie otrzymuje e-maile z prośbą o rozstrzyganie naukowych sporów i odpowiadanie na trudne, czasem absurdalne na pierwszy rzut oka, pytania. Polubił je tak bardzo, że zaczął je spisywać i na ich podstawie stworzył swoją książkę.

Czy niebezpieczne jest przebywanie w basenie podczas burzy?

Czy gdyby ludzi w siłowni podłączyć do turbin, udałoby się wyprodukować energię?

Co by się stało gdyby księżyc przestał istnieć?

W poszukiwaniu odpowiedzi Munroe prowadzi symulacje komputerowe, rozwiązuje równania różniczkowe i konsultuje się ze specjalistami od reaktorów jądrowych. Jego opisy są arcydziełami humoru i erudycji, popartymi doskonałymi infografikami i ilustracjami. Munroe dość często przewiduje pełną zagładę ludzkości, a przynajmniej…naprawdę niezły wybuch:). Ta książka będzie jednak nie tylko zabawką dla geeków, ale przede wszystkim zbiorem poważnych naukowych odpowiedzi na czasem absurdalne, zawsze hipotetyczne pytania. Autor zamierza w niej wyjaśnić tajemnice nauki w taki sposób, by każdy czytelnik spędził miły czas z tą lekturą, stając się jednocześnie o wiele mądrzejszym.

Zobacz blog WHAT IF

Kategorie wiekowe: ,
Wydawnictwo:
Format: ,

Author

archeolog - egiptolog, popularyzator nauki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content