Baner z okładką książki Jesienne nowości w „Bajce”

Jesienne nowości w „Bajce”

Co nowego tej jesieni w Bajce?

historia-samochodu-okeadka-500pxJuż za momencik, bo w połowie września, chłopakom (i niejednej dziewczynce!) serce mocniej zabije na widok książki „Ale jazda! Historia samochodu”. Będzie to kapitalnie ilustrowany, pełen ciekawostek i żartów przewodnik po dziejach motoryzacji od wynalezienia koła do współczesnych bolidów Formuły 1.
Tekst: Oldřich Růžička
Ilustracje: Tomáš Pernický, Kateřina Makaloušová

 

bez-nazwy-1Na początku października do księgarń trafi bardzo oczekiwana kontynuacja „Czarownicy piętro niżej” i „Tuczarni motyli” Marcina Szczygielskiego. Kolejny tom przygód Mai i ciabci zatytułowany jest „Klątwa dziewiątych urodzin”. Akcja powieści przenosi się ze Szczecina do Warszawy, ale i tym razem nie zabraknie emocji i humoru. Nad Mają bowiem zawiśnie groźba klątwy, a Monterowa zakocha się w… Sami przeczytajcie!
Zapraszamy na uroczystą prezentację książki, która odbędzie się w Bibliotece na Tynieckiej w Warszawie 5 października o godzinie 17.30.
Tekst: Marcin Szczygielski
Ilustracje: Magda Wosik

bez-nazwy-2Będzie też coś dla wytrawnych koneserów pięknych książek, czyli „Praktyczny pan” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel w mistrzowskim opracowaniu graficznym Adama Pękalskiego. Nie znajdziecie w tej historii morału, będzie za to pochwała spontaniczności i radości życia, płynącej z drobnych, pozornie błahych spraw. Trzeba mieć!
Tekst: Roksana Jędrzejewska-Wróbel
Ilustracje: Adam Pękalski

 

 

bez-nazwy-4Kto pierwszy założył skarpety do sandałów? Czym różni się fortugał od krynoliny? Czy szustokor to strój damski, czy męski? Po co kobietom były brody? Kiedy chłopców ubierano w sukienki? Kto wymyślił spodnie? Skąd wróżki z bajek wzięły szpiczaste czepce z welonem?
Odpowiedzi na te wszystkie pytania i jeszcze więcej ciekawostek o historii ubioru znajdziecie w książce „Szaty, stroje, ciuszki”. Ten przebogato ilustrowany, wielki przewodnik po dziejach mody od prehistorii po współczesne trendy trafi do rąk przyszłych stylistek i stylistów w listopadzie.
Gorąco polecamy uwadze Świętych Mikołajów!
Tekst: Jana Sedláčková
Ilustracje: Tomski i Polanski, Jan Vajda, Štěpán Lenk

bez-nazwy-3Maluchy, ich rodziców, a nawet dziadków z pewnością ucieszą „Zamkowe bajeczki”. Bo książki Doroty Gellner, zwłaszcza tak pięknie ilustrowane, wszyscy kochamy bez względu na wiek. Pisane rymowaną prozą historyjki same wpadają w ucho. No i ten pyszny humor! Autorka nie ma sobie równych w wymyślaniu sympatycznych postaci, zabawnych przygód i niezwykłych miejsc.
Tekst: Dorota Gellner
Ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content