Oddychaj jak miś

Oddychaj jak miś

Od wydawcy:

Oddychaj jak miś to piękny przewodnik po uważności. Rodzice, nauczyciele, opiekunowie – a zwłaszcza dzieci – pokochają różne sposoby odkrywania uważności i oddechu poprzez naśladowanie zwierząt. Ta praktyczna książka pomoże dzieciom w poruszaniu się po otaczającym je świecie! 

– Susan Verde,
autorka I Am Yoga and I Am Peace

30 ćwiczeń na uważność, dzięki którym dziecko wszędzie i o każdej porze będzie skupione i spokojne

  • 1 część książki zawiera ćwiczenia dzięki którym dziecko nauczy się PANOWAĆ NAD EMOCJAMI
  • 2 część zawiera ćwiczenia na SKUPIENIE
  • 3 część zawiera ćwiczenia na POBUDZENIE WYOBRAŹNI
  • 4 część zawiera ćwiczenia na WYTWORZENIE ENERGII
  • 5 część zawiera ćwiczenia na ODPRĘŻENIE SIĘ

Kiedy zatrzymujemy się i bierzemy kilka głębokich wdechów, zanim na coś zareagujemy, to sprawy zwykle mają się lepiej, prawda? Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, jesteśmy pewni, że się z nami zgodzisz. Wyobraź sobie, że moglibyśmy przekazać tę kluczową metodę dzieciom na bardzo wczesnym etapie życia. Czy moglibyśmy podarować im bardziej przydatną umiejętność? Nasze dzieci dorastają w niespokojnym świecie. Dodajmy do tego plan dnia wypełniony po brzegi, presję szkoły, a także długą listę codziennych zadań domowych. Efekt? Stres i napięcie. A im więcej kontaktu mają dzieci z nowoczesną techniką, tym bardziej mogą się czuć odcięte od samych siebie. Proste i zabawne ćwiczenia uważności, pokazane w tej książce, pomogą młodszym dzieciom wypracować samoświadomość, poprawić koncentrację, złagodzić napięcie i uruchomić wyobraźnię. Proste pytania, jak np.: „Jaką dzisiaj jesteś chmurką?” pomagają im nawiązać łączność z własnymi emocjami w sposób wesoły i stosowny do wieku. W książeczce zawarto trzydzieści ćwiczeń na uważność, dzięki którym dziecko wszędzie i o każdej porze będzie skupione i spokojne.

Kira Willey autorka serii Breathe Like a Bear and the Mindfulness Moments for Kids, jest muzykiem, ekspertem w dziedzinie jogi i uważności dla dzieci oraz twórcą programów szkolnych Rockin ’Yoga. Wydała pięć albumów piosenek o jodze i uważności; jej prace zdobyły nagrodę Parents ’Choice Gold, cztery nagrody Independent Music Awards oraz nagrodę ASCAP Foundation Children’s Songwriting Award. Jej hity to między innymi „Colors”, który pojawił się w światowej kampanii reklamowej firmy Dell. Kira stworzyła i prowadzi kilka programów jogi dla dzieci, które są emitowane w oddziałach PBS TV; a jej wykład TEDx „Bite-Sized Mindfulness” można obejrzeć online.

Książkę objęliśmy patronatem, można ją kupić na stronie wydawcy, a tutaj znajduje się nasza recenzja!

Oddychaj jak miś, Kira Willey tłum. Jacek Drewnowski
Warszawa 2020
ISBN 978-83-959938-0-0

Wydawnictwo:
Format:

Autor

Redaktorka portalu Mądre Książki. Koordynatorka konkursu Mądra Książka Roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Google+