Już nie żyjesz – książka, która uchroni was przed głupią śmiercią

Ta książka nie uchroni cię przed śmiercią, ale może cię uchronić przed głupią śmiercią! 6 czerwca nakładem Wydawnictwa ZNAK Horyzont ukaże się popularnonaukowa pozycja, w której autorzy opisują zaskakujące i niespodziewane sposoby na utratę życia. Zastanawiają się np. czy człowiek może zjeść na raz więcej ciastek niż Ciasteczkowy Potwór, a także jak na nasz organizm wpływa próba przepłynięcia Niagary w…beczce.

Co by się stało, gdybyś został prawdziwą ludzką kulą armatnią? Albo gdybyś znalazł się w samym środku roju komarów? Czy mógłbyś pokonać wodospad Niagara w beczce i pozostać żywym? Ile ciasteczek mógłbyś zjeść, gdybyś był Ciasteczkowym Potworem?

Przeczytaj o najbardziej dziwacznych, makabrycznych i zaskakujących sposobach pożegnania się z życiem. Wszystkie są w 100% skuteczne i przetestowane przez bohaterów książki. Wszystkie przypadki zgonów opisane w tej książce zasługują na Nagrodę Darwina!

A jeśli już wyjawią przyczynę zgonu – powiedzmy, że w nekrologu pojawią się zwodnicze szczegóły w rodzaju: „zmarł śmiercią tragiczną, zabity przez zbyt duży magnes” – rozmowa o niej prędko schodzi na temat krewnych, podczas gdy ty nadal się zastanawiasz, czy magnetyzm może być śmiertelny. Pomijają najbardziej interesującą część!

Rozumiemy twoje rozczarowanie, więc stawiamy sobie za cel wyjść naprzeciw potrzebom. Mówimy o tym, co przemilcza nawet najbardziej klarowna klepsydra. Powiemy ci, co się naprawdę stanie, kiedy wyskoczysz w przestrzeń kosmiczną, mając na sobie jedynie T-shirt i szorty. Wyjaśnimy, dlaczego w boeingu 747 nie można otwierać okien, oraz naświetlimy problemy wynikłe z pływania w największej głębi oceanu, a to wszystko z tak wyczerpującą porcją naukowych oraz makabrycznych detali, jaką tylko dasz radę strawić. Innymi słowy, Stephen King spotyka Stephena Hawkinga.

Dowiedz się, jak nie zostać jednym z nich. Sprawdź, co w tej sprawie ma do powiedzenia współczesna nauka. Beztrosko objaśnią Ci to pisarz i publicysta Cody Cassidy oraz Paul Doherty, profesor fizyki ze słynnego Muzeum Exploratorium w San Francisco.

 

Wydawnictwo:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content