Klub małego patrioty

Radosny patriotyzm i ogrom ciekawostek – nowa seria „Klub Małego Patrioty”! Czy zdawałeś sobie sprawę, że legendarny wódz słowiański Lech uratował potężnego białego orła, który odtąd jest związany z tradycją naszego kraju? Czy wiesz, że największy polski statek może pomieścić na swoim pokładzie aż trzy boiska – orliki, a pierwszy na świecie lot nad Atlantykiem maszyną turystyczną odbył Polak?

Wydawnictwo Skrzat wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci zafascynowanych światem i Polską, stworzyło mini-serię książeczek „Klub Małego Patrioty”. To doskonałe połączenie wiedzy i pobudzających wyobraźnię ilustracji autorstwa Dariusza Grochala. A przede wszystkim olbrzymia dawka pozytywnego, radosnego patriotyzmu!

Sięgnij po ciekawostki, o których nie miałeś pojęcia! Poznaj historię polskiego herbu, flagi i hymnu, najważniejsze święta narodowe i sąsiadów Polski. Przeczytaj o miejscach w Warszawie, które powinno odwiedzić każde dziecko. Poznaj polskie galeony, żaglowce, statki handlowe i okręty. Dowiedz się, po których wodach pływały i czym się wsławiły. Poznaj polskie balony, szybowce, samoloty, helikoptery i satelity, a także dowiedz się, ile znaczyło kiedyś samo wzniesienie się w powietrze oraz jak bardzo ceniono naszych lotników i konstruktorów.

Rozpocznij cudowną przygodę i wstąp do Klubu Małego Patrioty! Odkryj swoją Ojczyznę – jej symbole, bohaterskie czyny oraz wartościowe postaci z dziedziny nauki, kultury i historii. Poczuj prawdziwą radość z bycia Polakiem!

Serię polecają: Bliżej Przedszkola, Fundacja „Uniwersytet Dzieci”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Google+