Laboratorium w szufladzie. Anatomia człowieka

Anatomia człowieka to kolejna publikacja wydana przez Wydawnictwo PWN w sprawdzonej serii Laboratorium w szufladzie. Autorem części poświęconej człowiekowi jest Zasław Adamaszek, związany z Centrum Nauki Kopernik. Doceniana przez czytelników seria znakomicie się rozwija, a Mądre Książki z dumą patronują jej najnowszemu wydawnictwu.

Laboratorium w szufladzie. Anatomia człowieka to książka dzięki której samodzielnie odkryjesz jak  fascynujący, niezwykły i tajemniczy jest ludzki organizm. Miliardy neuronów układu nerwowego, tysiące kilometrów naczyń krwionośnych, setki metrów powierzchni sorpcyjnych w jelitach i płucach. Nasze serce pompuje cysterny krwi, a więzadła są mocniejsze niż powłoki kamizelek kuloodpornych.

Jak działa fascynująca maszyneria, którą co dzień widzimy w lustrze – nasze ciało?
Czy można zrobić własne domowe laboratorium anatomiczne? W co je wyposażyć?
Z czego skonstruować wyrywacz kłamstw, fonokardiograf, dermatoskop i transiluminator?

Te egzotycznie brzmiące słowa to nazwy przyrządów, które pomagają poznawać tajniki naszych organizmów. Możemy je badać bezpiecznie w domowym lub szkolnym laboratorium. Przy okazji wyposażyć się też we własnoręcznie zbudowane modele anatomiczne.

Odkryj, jak działa wspaniała biochemiczna maszyneria, jaką są nasze ciała!

Laboratorium w szufladzie to cykl książek przeznaczonych dla osób ciekawych świata, pasjonatów, hobbystów, a przede wszystkim praktyków. Czytelnicy znajdą w nich wiele inspiracji do doświadczeń i eksperymentów. Każda książka tej serii jest unikalna. Każda ma ten sam cel, rozbudzić ciekawość i zachęcić do samodzielności.

Wszystkie książki z tej serii są bogato ilustrowane materiałami graficznymi i zdjęciami. Każdy poruszony temat zawiera wyczerpujący, praktyczny opis zjawiska, doświadczenia, przyrządu czy aktywności. Autorzy nie stronią od wejścia na poziom wyższy, niż tylko popularne ujęcie tematu. To zamierzona prowokacja intelektualna. Pogłębione ujęcie pozwala poczuć smak eksperymentu, doświadczyć radości poznawania i odkrywania różnorodności świata oraz stojącej wobec niego – twórczej wyobraźni.

Wszystkie opublikowane dotąd tytuły z serii Laboratorium w szufladzie:

  • Zoologia
  • Biologia
  • Matematyka
  • Chemia
  • Fizyka
  • Optyka
  • Modelarstwo i robotyka
  • Elektrotechnika, elektronika, miernictwo

Informacje o autorze: Zasław Adamaszek Jest elektronikiem z powołania. Chciał być neurochirurgiem. Może zaskakujące jest połączenie tych dwóch dziedzin? Współczesne osiągnięcia medycyny pokazują, że ten mariaż właśnie ma miejsce. Na przykład ślimakowe implanty słuchu lub sterowane cyfrowo protezy narządów ruchu. Autor został jednak przy elektronice, a medyczne zainteresowania zawiodły go do Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej. Praca tam była dla niego dekadą ogromnej, naukowej przygody. Później, samodzielnie już, konstruował i produkował urządzenia elektroniczne wspomagające słuch i wzrok. Zawodowy zwrot związał jego losy z Centrum Nauki Kopernik, które miał niekłamaną przyjemność przez sześć lat współtworzyć. Tak do dwóch pasji: elektroniki i medycyny dołączyła trzecia – popularyzacja nauki. Jej efektem jest „Laboratorium w szufladzie”.

 

Wydawnictwo:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content