Baner z okładką książki O co pytają dzieci czyli „Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata”

O co pytają dzieci czyli „Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata”

Nie od dziś wiadomo, że małe dzieci zadają najlepsze pytania! Kilka dni temu za sprawą wydawnictwa Prószyński i S-ka w księgarniach pojawiła się pięknie wydana polska wersja znakomitej, anglojęzycznej publikacji dla najmłodszych miłośników tajemnic i zagadek świata. Mądre Książki są patronem tej publikacji i już niedługo pojawi się u nas jej recenzja !

Dzieci zadają pytania. Mnóstwo pytań. I wszystkie zaczynają się tym samym słowem: „dlaczego?”. Dlaczego niebo jest niebieskie? Dlaczego muszę chodzić spać? Dlaczego krowy muczą? Dlaczego ziarna kukurydzy strzelają?
Na wszystkie „dlaczego?” istnieją dobre odpowiedzi, a książka „Dlaczego?” jest ich prawdziwą skarbnicą! Ta wielokrotnie nagradzana, dziś wręcz klasyczna książka dla dzieci, którą przetłumaczono już na wiele języków, stanowi zaproszenie do zadawania nawet najbardziej absurdalnych pytań.
Aż chciałoby się znów być dzieckiem i w tak bezpretensjonalny sposób pytać „Dlaczego?”. Pytania w tej książce bywają jeszcze bardziej frapujące niż odpowiedzi [Dorota Koman]
Znalezione obrazy dla zapytania Why? The best ever question and answer book about nature, science and world around you

Fragment oryginalnej publikacji w j. angielskim

Catherine Ripley – jako redaktor „chickaDEE”, bardzo lubianego magazynu dla najmłodszych, zaczęła zbierać pytania nadsyłane przez zaciekawionych czytelników, a potem ruszyła do szkół i bibliotek, by bezpośrednio rozmawiać z dziećmi. Jej talent do atrakcyjnego przedstawiania praw nauki oraz wspaniałe pytania dzieci zaowocowały powstaniem tego międzynarodowego bestselleru.

 

Ilustracje: Scot Ritchie

Tytuł oryginału: Why? The best ever question and answer book about nature, science and world around you
Data wydania: 07.02.2017
Liczba stron: 192
ISBN: 978-83-8097-076-2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content