Baner z okładką książki Seria „Laboratorium w szufladzie” dla pasjonatów nauki

Seria „Laboratorium w szufladzie” dla pasjonatów nauki

Laboratorium w Szufladzie - ChemiaLaboratorium w szufladzie to nietypowa seria popularnonaukowych książek, przeznaczonych zwłaszcza do hobbystów-pasjonatów różnych dziedzin wiedzy i aktywności. Każda książka zawiera nie tylko wyczerpujący i praktyczny opis zjawisk, doświadczeń czy przyrządów, ale również wiele ilustracji oraz materiałów graficznych. W księgarniach dostępne są już pozycje „Laboratorium w szufladzie. Elektrotechnika, elektronika, miernictwo” oraz „Laboratorium w szufladzie. Chemia”. Natomiast wkrótce – dokładnie 20 czerwca – w księgarniach pojawi się kolejna część serii, zatytułowana „Laboratorium w szufladzie. Modelarstwo i robotyka”. Powyższe publikacje przygotowali doświadczeni badacze i popularyzatorzy nauki: Zasław Adamaszek (długoletni pracownik Centrum Nauki Kopernik i jednocześnie pomysłodawca serii), Angelika Gumkowska (kierownik laboratorium chemicznego w CNK) i Dagmara Kiraga (kierownik laboratorium robotycznego w CNK).

Laboratorium w Szufladzie - Elektrotechnika, Elektronika, MiernictwoWydawnictwo PWN ma już w planach wydanie kolejnych książek w ramach serii „Laboratorium w szafie”. Następne tytuły dotyczyć będą: elektroniki, fizyki z techniką, optyki, biologii, wzornictwa użytkowego, matematyki z elementami astronomii, historii z elementami archeologii, geologii, sztuk takich jak malarstwo, fotografia i film. Wszystkie tematy opracowane zostaną na poziomie popularnym, ale z elementarnym zasobem informacji teoretycznych i dużą ilością praktycznych, zdatnych do samodzielnej realizacji, pomysłów. Poszczególne zagadnienia zostaną ujęte tak, by znakomita część informacji nie traciła na aktualności z biegiem lat.

Recenzje już wkrótce na Mądrych Książkach!

Author

Absolwent filozofii oraz teologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Doktorant na Wydziale Nauk Społecznych UŚ. Interesuje się m.in. filozofią przyrody, filozofią nauki, logiką, historią i filozofią religii, psychologią, kognitywistyką, bioetyką. W wolnych chwilach zabawia się w dziennikarza muzycznego, pisząc dla magazynu Pure Metal.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content