Baner z okładką książki Węch. Co nos mówi umysłowi

Węch. Co nos mówi umysłowi

Autor: Ann-Sophie Barwich

Przekład: Tadeusz Chawziuk
Liczba stron: 392
Format: 140×215 mm
Rok wydania: 2022
Data premiery: 28.09.2022

Żyjemy w świecie pełnym zapachów. Niektóre nas przyciągają, inne odpychają; zapachy sprawiają, że się relaksujemy lub stresujemy. Węch wpływa więc na nasze nastroje, upodobania, a nawet na to, jak postrzegamy codzienność. Jak to możliwe, że tak ważny zmysł był tak długo lekceważony przez badaczy?

Ann-Sophie Barwich stawia sobie za cel przywrócenie węchowi należnego mu miejsca w świecie zmysłów. Za pomocą licznych przykładów i przystępnych opisów wyjaśnia mechanizmy działania nosa, jego budowę i powiązania z mózgiem. Przeprowadza wywiady z ekspertami w dziedzinach neurobiologii, psychologii, chemii, medycyny. Zgłębia tajniki produkcji wina i perfumiarstwa. Zastanawia się, ile zapachów potrafimy rozróżnić i jak opisalibyśmy świat, gdybyśmy bardziej zaufali swoim nosom.

Węch jest bezkompromisowym wyznaniem miłości do świata zapachów i zaproszeniem do dalszych badań tego niezwykłego, wciąż kryjącego przed nami wiele tajemnic zmysłu.

 

Ann-Sophie Barwich zaprasza czytelnika do fascynującego świata zapachów i węchu, pokazując jak ważny, choć wciąż słabo zrozumiany przez naukowców jest to zmysł. Opowieść ta, ilustrowana wypowiedziami znakomitych badaczy węchu i barwnymi opisami najciekawszych  eksperymentów ostatnich dekad, będzie wspaniałą intelektualną przygodą dla naukowców i pasjonatów literatury popularnonaukowej.

dr Anna Oleszkiewicz, prof. UWr

 

Książkę objęliśmy patronatem, można ją kupić na stronie wydawcy.

Wydawnictwo:
Format:

Author

Redaktorka portalu Mądre Książki i koordynatorka konkursu Mądra Książka Roku. Tłumaczka literatury anglojęzycznej, specjalizuje się w przekładzie literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content