Baner z okładką książki Poczytajże! z Krakusami

Poczytajże! z Krakusami

Internetowa inicjatywa 52 Book Challenge PL spotkała się z ogromnym zainteresowaniem Polaków. Już prawie 90 tysięcy osób wyraziło wolę czytania w 2015 roku przynajmniej jednej książki na tydzień. Tymczasem w najbliższy czwartek internetowa społeczność miłośników książek po raz pierwszy będzie miała okazję spotkać się w realnym świecie. W Krakowie rozpoczyna się bowiem trzydniowa impreza o nazwie Poczytajże!

Inicjatywa wydarzenia wypłynęła ze strony krakowskiej Korporacji Ha!art oraz twórcy internetowej akcji „Przeczytam 52 książki w 2015 roku”, Marcina Gnata. Podczas imprezy każdy chętny będzie miał okazję odwiedzić księgarnię Korporacji (pl. Szczepański 3a, Bunkier Sztuki) i nabyć książkę z katalogu wydawnictwa za – uwaga, to nie żart! – 1 grosz. Natomiast na hasło „52 książki” nowości wydawnicze Korporacji Ha!art zostaną obniżone o 40% względem cen okładkowych. A to jeszcze nie wszystkie atrakcje, jakie przewidzieli organizatorzy. 100 pierwszych osób, które odwiedzą wspomnianą księgarnię, będzie miało okazję otrzymać kupon upoważniający do zniżek na kawę w lokującej się przy Plantach Bunkier Cafe oraz w Bombie na placu Szczepańskim.

Szczegółowy program imprezy wygląda następująco:
Czwartek, 22 stycznia, godz. 20.00, Bomba na Placu (pl. Szczepański 2/1): Seria Czytań, fragmenty utworów przeczytają: Sławomir Shuty, Joanna Dziwak, Soren Gauger, Łukasz Podgórni, Piotr Marecki, prowadzenie: Ewelina Sasin;
Piątek, 23 stycznia, godz. 17.00 i 18.30, księgarnia Korporacji Ha!art (pl. Szczepański 3a, Bunkier Sztuki) Poczytajże mi! – fragmenty książek przeczytają organizatorzy wydarzenia, Ewelina Sasin i Marcin Gnat;
Sobota, 24 stycznia, godz. 15.00 i 16.30, księgarnia Korporacji Ha!art (pl. Szczepański 3a, Bunkier Sztuki) Poczytajże mi! – fragmenty książek Jana Krasnowolskiego i Mariana Pankowskiego przeczytają redaktorzy Korporacji Ha!art, Jan Bińczycki i Tomasz Charnas.

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/315561018642822

Author

Absolwent filozofii oraz teologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Doktorant na Wydziale Nauk Społecznych UŚ. Interesuje się m.in. filozofią przyrody, filozofią nauki, logiką, historią i filozofią religii, psychologią, kognitywistyką, bioetyką. W wolnych chwilach zabawia się w dziennikarza muzycznego, pisząc dla magazynu Pure Metal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content