Baner z okładką książki Świat Nauki 02/2015 już w sprzedaży

Świat Nauki 02/2015 już w sprzedaży

Świat Nauki 02/2015

Do sprzedaży trafił nowy numer Świata Nauki, czyli polskiej edycji „Scientific American” – cenionego na całym świecie miesięcznika popularnonaukowego, wydawanego w 18 wersjach językowych. W najnowszym numerze artykuły popularnonaukowe m.in. z zakresu astronomii, biologii, medycyny i archeologii.

PEŁNY SPIS TREŚCI NOWEGO NUMERU:

ASTRONOMIA
Lepsze niż Ziemia
Najdogodniejszymi miejscami do życia we Wszechświecie mogą okazać się planety znacznie różniące się od naszej.
René Heller

BIOLOGIA
Życie w powiększeniu
Mikroskopy odnajdują piękno w nieoczekiwanych miejscach.
Kate Wong

MEDYCYNA
Ból, który nie chce minąć
Palący. Łamiący. Przeszywający. Niezależnie od postaci, przewlekły ból może utrzymywać się mimo leczenia. Świeże spojrzenie na jego przyczyny prowadzi do nowych pomysłów na jego pokonanie.
Stephani Sutherland

EKSPLORACJA
Na tropie zatopionych skarbów
Nowe techniki umożliwiają archeologom prowadzenie badań równie precyzyjnie, jak na lądzie.
Philip J. Hilts

ASTRONOMIA
Poszukiwanie skamieniałości w Drodze Mlecznej
Gruz kosmiczny dostarcza nowych wskazówek dotyczących powstania naszego zakątka Wszechświata.
Kathryn V. Johnston

ŻYWNOŚĆ
Czy przetrwa czar pinot noir?
Jak zachować smak wina mimo zmian klimatu.
Kimberly A. Nicholas

ARCHEOLOGIA
Opowieść boga burzy
Nowo odkryty fryz Majów rzuca światło na burzliwą historię starożytnej cywilizacji.
Zach Zorich

Wokół nauki
Jak schłodzić planetę
Redakcja Scientific American

Skaner
Czy warto łapać planetoidę. Zdrowotne sztuczki niedźwiedzi. Nie szantażuj dzieci! Jak imię decyduje o losie. W teorii są, w praktyce brak. Energia skądkolwiek. Tkanina na wagę życia. Rozrusznik zasilaj sobie sam. Muzyczne laboratorium. Wirtulna rzeczywistość leczy fobie.

Kres ekonomicznego wzrostu?
Carl Benedikt Frey

TechnoFakty
Ty – w liczbach
David Pogue

Czasem lepiej nie sprawdzać
Dina Fine Maron

Głos sceptyka
Hic sunt zombi
Michael Shermer

Anty(po)waga
Problem wielkiej wagi
Steve Mirsky

Faktograf
Kto, gdzie i na jaki temat
Mark Fischetti

Ex libris
Z archiwum Scientific American

Absolwent filozofii oraz teologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Doktorant na Wydziale Nauk Społecznych UŚ. Interesuje się m.in. filozofią przyrody, filozofią nauki, logiką, historią i filozofią religii, psychologią, kognitywistyką, bioetyką. W wolnych chwilach zabawia się w dziennikarza muzycznego, pisząc dla magazynu Pure Metal.