22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Już jutro rozpoczynają się 22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie – czterodniowe święto literatury, które odbędzie się w dniach 25-28 października w budynkach EXPO Kraków. W tym roku na czytelników czeka m.in. oferta 615 Wystawców z 20 krajów, blisko 700 autorów oraz ponad 1 000 godzin programu towarzyszącego! W tym roku gościem honorowym Targów jest Szwecja!

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® to cykliczna, dedykowana branży wydawniczo-księgarskiej impreza, organizowana od 1997 r. w Krakowie przez Targi w Krakowie Sp. z o.o. Targi, wpisując się w program promocji czytelnictwa, są otwarte dla szerokiej publiczności. Do grona wystawców należą: polskie i zagraniczne wydawnictwa, hurtownie książek, księgarnie, instytucje kultury, stowarzyszenia związane z rynkiem książki w Polsce, dystrybutorzy mediów elektronicznych dedykowanych czytelnikom, drukarnie oraz producenci papieru. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® są firmowym znakiem miasta, strefą promocji dobrej książki, miejscem spotkań, wymiany myśli i dyskusji.

PROFIL TARGÓW NA PORTALU FACEBOOK
SERWIS INTERNETOWY TARGÓW

W 2013 r. Kraków uhonorowano zaszczytnym tytułem Miasta Literatury UNESCO – jako jedno z siedmiu miast na świecie i drugie nieanglojęzyczne.
Dlatego Kraków jest idealnym miejscem do organizacji międzynarodowej imprezy wydawniczo-czytelniczej. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® utrwalają wizerunek Krakowa i Małopolski jako regionu, który od wieków wyznacza kierunki rozwoju polskiej kultury, nadaje tempo zachodzącym zmianom, wpływa na gusta czytelnicze i kreuje literackie mody.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie od wielu lat wywołują bardzo duży rezonans wśród zwiedzających. Podczas zeszłorocznej, jubileuszowej
edycji powtórzony został rekord frekwencji zwiedzających – EXPO Kraków odwiedziło ponad 70 000 uczestników. Wysoka frekwencja świadczy bardzo dobrze o kondycji polskiego czytelnictwa i pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłe edycje Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Z myślą o zwiedzających rokrocznie przygotowywany jest barwny program towarzyszący. Podczas Targów zwiedzający mają możliwość spotkania z ponad 760 autorami z kraju i zagranicy. Na terenach targowych odbywają się spotkania dedykowane branży wydawniczo-księgarskiej, rozstrzygane są najważniejsze polskie plebiscyty i konkursy literackie. Ponadto na Targach nigdy nie brakuje spotkań dedykowanych najmłodszym. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie mają formułę święta książki w całym Krakowie. Poza terenem imprezy odbywają się spotkania z autorami, happeningi literackie, spektakle teatralne, konferencje, koncerty i wystawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content