8. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2014

8. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2014

W imieniu organizatorów: Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego i Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej oraz firmy Murator EXPO zapraszamy do udziału w ósmej edycji Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA.

Targi ACADEMIA już po raz drugi odbędą się równolegle z Warszawskimi Targami Książki. W 2014 roku zapraszamy na Stadion Narodowy od 22 do 25 maja.

Jesteśmy przekonani, że organizacja ACADEMII równolegle z WTK wzbogaciła obie imprezy. Warszawskie Targi Książki, prezentując bardzo zróżnicowaną ofertę wydawniczą i programową, przyciągają ogromną publiczność. Naszym celem jest, by należne miejsce w tej przestrzeni znalazła książka akademicka i naukowa.

Siódme Targi Książki Akademickiej i Naukowej stały się widoczną i ważną częścią wydarzenia, w którym w którym uczestniczyło 500 wystawców, 520 autorów z Polski i kilkunastu innych krajów oraz ponad 60 000 publiczność. Wzmocnieniu uległa pozycja Targów ACADEMIA, zarówno jako marki tworzonej przez oficyny największych warszawskich Uczelni, jak i miejsca, w którym dyskutuje się o zmianach zachodzących na rynku książki naukowej i akademickiej.

W 2014 roku Targi ACADEMIA będą miały na Stadionie Narodowym czytelnie oznakowany sektor wystawienniczy, a piątek 23 maja będzie na Targach Dniem Książki Akademickiej i Naukowej.

Możliwość zaprezentowania dorobku i bezpośrednie spotkania wydawców akademickich i naukowych bezsprzecznie pozostają ważne i potrzebne. Na Targach odbywać się więc będą spotkania i dyskusje poświęcone teraźniejszości i przyszłości książki naukowej, będą też promocje nowości i spotkania z autorami.

23 maja o godzinie 16.00 w sali AMSTERDAM odbędzie się uroczyste spotkanie wydawców akademickich i naukowych połączone z ogłoszeniem wyników prestiżowych konkursów.

Obok Nagrody Głównej w konkursie na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA, wręczone zostaną: Nagroda Rektora Politechniki Warszawskiej za najlepszą książkę techniczną o charakterze dydaktycznym oraz Nagroda Rektora Uniwersytetu Warszawskiego za najlepszą publikację akademicką w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych. A ponadto: Nagrody Dziennika Gazety Prawnej ECONOMICUS za najlepszą książkę ekonomiczną, Nagrody prof. Jerzego Skowronka przyznawane autorom i wydawcom w dziedzinie historii i archiwistyki oraz Nagrody TECHNICUS w Konkursie Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT na najlepszą książkę z zakresu techniki.

Lokalizacja Targów ACADEMIA i ustawienie stoisk sprawiają, że każda osoba, która odwiedzi Warszawskie Targi Książki będzie miała okazję zapoznać się z ofertą wystawców Targów ACADEMIA.

Stadion Narodowy w Warszawie znakomicie sprawdził się jako obiekt targowy – jest doskonale położony, w bezpośrednim sąsiedztwie ścisłego centrum Warszawy. Wśród jego zalet warto podkreślić równorzędną powierzchnię wystawienniczą o wysokim standardzie, nowoczesne Centrum Konferencyjne mogące pomieścić do 1 700 osób, ponad 1 500 miejsc parkingowych, idealne połączenie ze wszystkimi rejonami miasta komunikacją miejską (kilkanaście linii tramwajowych i autobusowych) z lotniskiem Chopina i Dworcem Centralnym (stacja Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich) oraz bliskość hoteli położonych w centrum Warszawy. Ponadto Stadion Narodowy jest efektownym obiektem architektonicznym i stanowi dodatkową atrakcję i zachętę dla publiczności.

Uwzględniając realia rynkowe, wydawcom uczelnianym oferujemy przystępną ofertę cenową udziału w Targach ACADEMIA.

Gwarantujemy przy tym obecność większości znanych polskich wydawców, szeroką reprezentację wydawców z Europy i Świata, wielotysięczną publiczność, bogaty program wydarzeń towarzyszących oraz – co niezwykle istotne efektywną kampanię promocyjną i zainteresowanie ogólnopolskich i lokalnych mediów.

Zapraszamy Państwa do udziału w 8. Targach Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA, które odbędą się w dniach 22-25 maja (czwartek-niedziela) na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu, które z jednej strony służy promocji literatury akademickiej i naukowej wśród zainteresowanej publiczności, z drugiej daje realną szansę poprawy wyników handlowych: zdobycia nowych kontrahentów, wzmocnienia pozycji firmy, czy zwiększenia sprzedaży.

Z poważaniem
Zespół ds. organizacji Targów ACADEMIA 2014

źrodło: http://www.muratorexpo.pl

Google+