Konkurs „Link do literatury”

Grupa Młodzieżowej Dywersji Literackiej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie na tekst lub filmik polecający książkę dla młodzieży! Jeśli lubisz czytać,  masz trochę pomysłów i wytrzaśniesz godzinę wolnego czasu to nie czekaj i nie zwlekaj Bierz w rękę pióro albo telefon lub aparat z funkcją nagrywania i do dzieła!

Co to za konkurs i kto może wziąć udział?

Konkurs „Link do Literatury” to przedsięwzięcie organizowane przez młodzież i dla młodzieży. Organizatorem konkursu jest nasza grupa MDL, działająca przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku. Udział w konkursie może wziąć każdy pomiędzy 13, a 19 rokiem życia. Jeśli lubisz czytać i chciałbyś zachęcić rówieśników do sięgnięcia po Twoją ulubioną książkę – to konkurs dla Ciebie.
Wystarczy nagrać filmik polecający książkę, lub napisać tekst zachęcający do jej przeczytania. Pamiętajcie, że prace konkursowe kierowane są do rówieśników, a nie do komisji! To nie mają być wypracowania – puścicie wodze kreatywności i wyobraźni!

Filmowe zaproszenie do konkursu

Informacje na portalu FACEBOOK

Po co organizujemy konkurs?

Chcemy pokazać „światu” to, co nas interesuje. Podzielić się pasją, a może zarazić nią innych. Chcemy też poznać się nawzajem i stworzyć wirtualną (na tym blogu i FB ) platformę wymiany informacji o naszych działaniach i książkach. W „przestrzeni realnej” tworzymy bazę i miejsce osobistych spotkań w jednej z Filii sanockiej biblioteki. Tam też będą się odbywały spotkania jury konkursowego. Oprócz młodzieży zasiądą w niej też przedstawiciele świata literackiego i pracownicy biblioteki.
W październiku zaprosimy wszystkich laureatów konkursu do Sanoka, pokażemy Wam naszą MDL-ową bazę i razem pojedziemy na Międzynarodowe Targi Książki do Krakowa. Jako autorka tych słów nie mogę się doczekać tego spotkania :).

Co i jak, czyli Zgłoszenia i Regulamin

Wszystkie informacje o tym jak zgłosić pracę na konkurs znajdują się w Regulaminie, który można pobrać z linku umieszczonego poniżej. Prace należy przesyłać do 20 sierpnia 2018 roku wyłącznie w formie mailowej na adres mdlsanok@gmail.com. Do wiadomości w formie załącznika należy też dołączyć podpisane i przeskanowane lub sfotografowane w dobrej jakości załączniki umieszczone na końcu Regulaminu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content