Baner z okładką książki „Kod życia” Waltera Isaacsona – zaproszenie na wykład pop-sci o CRISPR

„Kod życia” Waltera Isaacsona – zaproszenie na wykład pop-sci o CRISPR

Z okazji polskiej premiery książki pt. „The Code Breaker: Jennifer Doudna, Gene Editing, and the Future of the Human Race („Kod życia. Jennifer Doudna, edycja genów i przyszłość ludzkości”) Waltera Isaacsona, do której konsultacji naukowej wersji polskiej udzielili dr Milena Paw oraz dr Dawid Wnuk z Zakładu Biologii Komórki Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ na zaproszenie Wydawnictwa Insignis, zapraszamy serdecznie na wykład otwarty jednego z bohaterów książki, dra Krzysztofa Chylińskiego, współtwórcy technologii edycji genów CRISPR-Cas9, p.t.: Nożyce nagrodzone Noblem: edycja genomów metodą CRISPR/Cas9. Od krótkiej historii powstania, przez możliwości i ograniczenia, do aktualnych i przyszłych zastosowań.

Wydarzenie odbędzie się 23.06.2023 (piątek) o godz. 12:00 w Auli P01.1 Zespołu Dydaktyczno-Bibliotecznego Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Gronostajowej 7 na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ.
Sponsorem głównym wydarzenia jest Wydawnictwo Insignis.

Recenzję niniejszej książki na naszym portalu można przeczytać tutaj.

 

Author

Redaktorka portalu Mądre Książki i koordynatorka konkursu Mądra Książka Roku. Tłumaczka literatury anglojęzycznej, specjalizuje się w przekładzie literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content