Mądra Książka Roku 2019 – znamy już zwycięzców!

Konkurs Mądra Książka Roku (edycja 2019) został rozstrzygnięty! W tym roku spotkaliśmy się na gali on-line w ramach Copernicus Festival. Rozdanie nagród miało miejsce 22 maja o godz. 17:00. Statuetki Euklidesa wręczono najlepszym książkom popularnonaukowym wydanym w Polsce w 2019 roku. Główne nagrody otrzymały książki  „What the F. Co przeklinanie mówi o naszym języku, umyśle i nas samych” autorstwa Benjamina K. Bergena i „Śmieci” autorstwa Gerdy Raidt. Nagrodzono także książki wybrane przez członków społeczności akademickiej UJ, redaktorów portalu Mądre Książki i internautów. Konkurs po raz 5. zorganizowali: Uniwersytet Jagielloński i Portal Mądre Książki.

? Nagroda Główna powędrowała do książki „What the F. Co przeklinanie mówi o naszym języku, umyśle i nas samych” autorstwa Benjamina K. Bergena, tłumaczenie: Zuzanna Lamża, Wydawnictwo Copernicus Center Press.
? Nagroda Główna w kategorii: książka dla dzieci – „Śmieci” autorstwa Gerdy Raidt, tłumaczenie: Katarzyna Łakomik, 
Wydawnictwo Babaryba.
? Nagroda społeczności akademickiej UJ otrzymał Artur Wójcik z książką „Fantazmat Wielkiej Lechii. Jak pseudonauka zawładnęła umysłami Polaków”, Wydawnictwo Napoleon V.
? Nagroda Internautów i Czytelników Gazety Wyborczej dla książki „Wielcy naukowcy” Marcina Jamkowskiego i Macieja Szymanowicza (ilustracje), Wydawnictwo Dwukropek.
? Nagrodę Redaktorów Portalu Mądre Książki otrzymuje Seth Mnookin i jego „Wirus paniki”, tłumaczenie: Hanna Pustuła-Lewicka, Wydawnictwo Czarne.

Mądra Książa Roku 2019

Mądra Książa Roku 2019

Mądra Książa Roku 2019 dla dzieci

Mądra Książa Roku 2019 dla dzieci

Mądra Książka roku to konkurs, który ma za zadanie promowanie rzetelnych i atrakcyjnych książek popularnonaukowych dla dzieci i dorosłych. Celem konkursu jest promocja książek, które przystępnym językiem opowiadają o złożonych sprawach, podsycają głód poznawania, inspirują do własnych poszukiwań i refleksji. Ideą przyświecającą organizatorom jest także motywowanie wydawców i autorów książek do dbania o najwyższy poziom literatury popularnonaukowej wydawanej w języku polskim.

Marka, którą stała się statuetka Euklidesa przyznawana corocznie najlepszym publikacjom, jest także drogowskazem dla czytelników i pomocą w ich księgarskich wyborach, a dla autorów i wydawców pożądanym potwierdzeniem wysokiego poziomu ich dzieł.

W tym roku konkurs Mądra Książka Roku po raz pierwszy odbył się w ramach Copernicus Festival.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content