Małopolska Noc Naukowców na Uniwersytecie Jagiellońskim

Małopolska Noc Naukowców na Uniwersytecie Jagiellońskim

mnn2014_logo_podstawowe_pzJuż 26 września 2014 r. Uniwersytet Jagielloński po raz kolejny otworzy szeroko drzwi do swoich pracowni, laboratoriów i sal wykładowych. Podczas Nocy Naukowców w ten fascynujący świat nauki wprowadzi nas ponad 500 naukowców, doktorantów i studentów.

Małopolska Noc Naukowców zyskała już tysiące zwolenników. Największym zainteresowaniem, na co wskazują tłumy zwiedzających, cieszy się program przygotowany przez Uniwersytet Jagielloński, a to za sprawą badań prowadzonych z różnych dziedzin nauki, zarówno humanistycznych jak i ścisłych. W tym roku w wydarzeniu weźmie udział aż 25 jednostek uniwersyteckich, które przygotowały imponujący program warsztatów, eksperymentów, konkursów, spotkań z wybitnymi naukowcami i wiele innych atrakcji.

Egzamin na czarodzieja

Podczas tej naukowej nocy dowiesz się m.in. czy warto mieć PeHa?, jak z mąki zrobić kamizelkę kuloodporną? co wróżą chmury?, jak wyhodować skórę w butelce? Będziesz miał okazję zdać egzamin na czarodzieja, odnaleźć swojego bliźniaka genetycznego, poznać zasady budowy i projektowania herbów, uczestniczyć w lekcjach języka chińskiego czy przymierzyć tradycyjne stroje azjatyckie i odbyć kurs drapowania sari.

Program Małopolskiej Nocy Naukowców 2014 na UJ – uwaga! Na niektóre wydarzenia obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Poprzednie edycje Nocy Naukowców na UJ

Koordynatorem Małopolskiej Nocy Naukowców jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Noc Naukowców stanowi część ogólnoeuropejskiej inicjatywy Komisji Europejskiej realizowanej w ramach Programu Ramowego Horyzont 2020, Akcji Marie Curie.

Autor

Socjolog. Odpowiedzialny za promocję nauki na UJ. Redaktor i współautor wydawnictw: Promosaurus. Poradnik promocji nauki, Futuronauta – najlepsze teksty futurystyczno-naukowe oraz Projektor Jagielloński. Co badają naukowcy na UJ? Inicjator i organizator przedsięwzięć promujących naukę i popularyzujących wiedzę m.in Szkoła Promocji Nauki, Forum Nowej Nauki, Cafe Nauka. Ze "spraw naukowych" szczególnie pasjonują go: ewolucja, historia starożytności oraz konsumpcjonizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Google+