Baner z okładką książki Konkurs Literacki  „List do postaci fantastycznej”

Konkurs Literacki „List do postaci fantastycznej”

Jako partnerzy i sponsorzy nagród zapraszamy uczniów oraz uczennice do udziału w

Konkursie Literackim
„List do postaci fantastycznej”

Organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 16 w Sosnowcu, która zaprasza do udziału uczniów szkół podstawowych z województwa śląskiego.

Zadnie konkursowe polega na przesłaniu do Organizatora listu do bohatera literackiego – postaci fantastycznej o dowolnej tematyce.

Laureaci konkursu zostaną wyłonieni w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i klasy VII-VIII.

Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Sosnowcu – Mirosławę Kolwas-Skoczyńską, Prezydenta Miasta Sosnowca – Arkadiusza Chęcińskiego, Marszałka Województwa Śląskiego – Jakuba Chełstowskiego, Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu, Miejską Bibliotekę Publiczną im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu, Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Patronat honorowy nad konkursem sprawują: „Kurier Miejski” – Czasopismo Samorządowe Sosnowca, TVP3 Katowice, Telewizję TVS, CzasDzieci.pl – portal informacyjno-rozrywkowy.

Termin nadsyłania prac: 15.12.2021 r.

Laureaci konkursu uhonorowani zostaną dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

Do pobrania:

Redaktorka portalu Mądre Książki. Koordynatorka konkursu Mądra Książka Roku.