Baner z okładką książki Blogi naukowe – Errant Science

Blogi naukowe – Errant Science

Bez-nazwy-1Matthew Partridge – biochemik, autor bloga i wielu innych aktywności sieciowych, jest pracownikiem naukowym w Katedrze Inżynierii Fotoniki w Uniwersytecie Cranfield w Wielkiej Brytanii.

Ukończył studia z zakresu biochemii w Uniwersytecie Lancaster oraz obronił doktorat z Uniwersytecie w Cranfield. W swojej obecnej pracy koncentruje się na tworzeniu i optymalizacji nowego światłowodowego czujnika VOC. Pracował także w firmie Mediwatch Biomedical, gdzie rozwijał metody diagnostyki raka prostaty.

Matthew bloguje w każdą środę, a jego dziennik internetowy (pisany i nagrywany) jest jednym z najpopularniejszych aktywności tego typu na świecie. Jego wpisy związane są głównie z jego badaniami i pracą, a zatem takimi dziedzinami jak biochemia, fizyka, biotechnologia i medycyna.

Jego wpisy i nagrania są ciekawe, wciągają zachęcając do myślenia i samodzielnego zgłębiania wiedzy. Są zrozumiałe nawet dla ludzi niezaznajomionych z problematyką i słownictwem nauk ścisłych, co wpływa na ich popularność. Autor uzupełnia także swoje wpisy i nagrania własnoręcznie wykonywanymi ilustracjami.

Matthew zachęca wszystkich naukowców do blogowania i radzi, by nie zrażać się początkowym brakiem sukcesów i pamiętać, że tylko sam naukowiec może najlepiej wypromować swoje badania i zainteresować nimi innych.

Autor bloga i jego social media

Blog – Errant Science
Errant Science
Twitter @MCeeP