Prezentownik 2021 – Gwiazdkowe rekomendacje w obronie Ziemi i zdobywaniu kosmosu

Prezentownik 2021 – Gwiazdkowe rekomendacje w obronie Ziemi i zdobywaniu kosmosu

W okresie przedświątecznym większość z nas rozgląda się za prezentami dla najbliższych. W roku 2021 recenzenci Mądrych Książek przygotowali dla Czytelników prezentowniki – polecenia Mądrych Książek dla osób w różnym wieku z o rozmaitych zainteresowaniach. Poniższe propozycje przygotował Andrzej Urbański. Zapraszamy!

- od Redakcji

Czas kosmosu, autor: Robert Zubrin, wyd. PWN

Książka polecana tym, którzy chcą wiedzieć więcej niż tylko strzępki wiedzy ze sprzecznych komunikatów popularnych mediów na temat rzeczywistych ostatnich osiągnięć i mglistych planów w dziedzinie podboju kosmosu. Moja recenzja ukaże się wkrótce na portalu Mądre Książki.

Księgarnia PWN przygotowała rabat na tę pozycję.

 

 

 

Jak zrobić statek kosmiczny. O bandzie awanturników, zaciętym wyścigu oraz o narodzinach prywatnej astronautyki, autorzy: Julian Guthrie, Stephen Hawking, wyd. Zysk i S-ka

Książka polecana tym, którzy marzą, by coś osiągnąć, ale wydaje im się to zupełnie niemożliwe. Pokazuje jak, mając niewielkie zasoby, upartym dążeniem do celu można rozkręcić przedsięwzięcia warte łącznie miliardy dolarów. Wszystko to na przykładzie najnowszych osiągnięć w podboju kosmosu.

Książka do nabycia w promocyjnej cenie na stronie wydawcy.

Moja recenzja na portalu znajduje się tutaj.

Poradnik młodych ratowników Ziemi, autor: Tomasz Samojlik, wyd. PWN

Książka dla dzieci, by uczulić je na zagrożenia, jakie niesie ze sobą kryzys klimatyczny i ukierunkować na racjonalne i osiągalne cele.

Moja recenzja do przeczytania tutaj.

Księgarnia PWN dla młodych ratowników Ziemi przygotowała rabat.

 

 

Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy, autor: Bill Gates, wyd. Agora

Książka dla dorosłych o tym jak skutecznie działać, by przezwyciężyć kryzys klimatyczny. Autor stawia na proekologiczne innowacje, a jego celem jest jak najszybsza zerowa emisja gazów cieplarnianych.

Na stronie Kulturalny Sklep dostępna z rabatem.

Moja recenzja jest od przeczytania tutaj.

 

Terraformacja Marsa, autor: Jacob Fryxelius, wyd. Rebel, gra planszowa

Odbiegamy nieco od książkowych propozycji, ale pozostajemy w klimacie kosmosu i zdobywania wiedzy. Gra planszowa w sam raz na święta dla całej rodziny pozwalająca przenieść się w daleką przyszłość. w której ludzkość troszczy się o klimat Marsa, aby uczynić go przyjaznym dla ludzi, co umożliwić ma rezygnację z ciśnieniowych skafandrów kosmicznych.

Gra dostępna m.in. na stronie wydawcy i w salonach EMPiK.

Już wkrótce moja recenzja gry na portalu Mądre Książki.

 

 

 

Autor

Wykłada informatykę na Politechnice Poznańskiej, ale interesują go również inne dziedziny wiedzy, zwłaszcza technicznej. Próbuje swoje wizje techniczne popularyzować umieszczając je w artykułach i opowiadaniach. Prowadzi bloga: Naukowa Informatyka Techniczna: www.naukowa.it oraz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Google+