Baner z okładką książki Historia inaczej: Festiwal Modelarski w Krakowie!

Historia inaczej: Festiwal Modelarski w Krakowie!

11055312_1630828950484586_7483552627493433794_nZbliża się ciekawe wydarzenie, popularyzujące wiedzę o historii wojskowości i lotnictwa. W pierwszych dniach czerwca, jak co roku, gmach Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie gościć będzie najlepszych modelarzy z Polski i zagranicy prezentujących swoje prace podczas Festiwalu Modelarskiego Kraków 2015. Prezentowane będą modele samolotów, pojazdów wojskowych oraz figury historyczne w różnych skalach ukazujące historie konfliktów wojennych. Krakowska wystawa jest jedyną okazją aby zobaczyć na żywo oryginalny sprzęt historyczny oraz jego miniatury w jednym miejscu.

Modelarstwo redukcyjne. O co chodzi w tym hobby?

Modelarstwo to hobby polegające na jak najwierniejszym odtworzeniu w skali modeli pojazdów, czołgów czy okrętów. Zestawem wyjściowym dla modelarza jest zestaw plastikowych części, które następnie trzeba skleić razem i pomalować. Wielu dodatkowo wzbogaca swoje prace przerabiając różne detale czy ożywiając modele poprzez wykonywanie różnych scenek, dodając figurki czy elementy architektury.

Co będzie można zobaczyć na wystawie?

Na wystawie w Muzeum Lotnictwa Polskiego, której organizatorami jest IPMS Kraków oraz Krakowska Grupa B, będzie można zobaczyć modele samolotów wojskowych które brały udział w I i II Wojnie Światowej jak i maszyny które obecnie strzegą między innymi Polskiego nieba. Część z nich posada swoje odpowiedniki w skali 1:1 wśród eksponatów muzealnych. Pokazana będzie kolekcja wozów bojowych, czołgów oraz artylerii z wiernie oddanymi śladami eksploatacji jak i modele łodzi podwodnych i okrętów wojennych. Wszystkie modele zostaną podzielone tematycznie i ze względu na skale. W trakcie imprezy najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w tym hobby w trakcie warsztatów modelarskich gdzie po okiem doświadczonych modelarzy będzie można spróbować wykonać swój pierwszy model. Dla starszych przygotowaliśmy spotkania z najbardziej utytułowanymi polskimi modelarzami, którzy zdradzać będą tajniki swojej pracy. Po za strefą konkursową swoje prace prezentować będą kluby modelarskie z kraju oraz zaprzyjaźnieni modelarze z zagranicy. Ponadto w trakcie całego czasu trwania imprezy dla zwiedzających otwarta będzie ekspozycja Muzeum Lotnictwa

Strona wydarzenia w portalu Facebook

Serwis internetowy Muzeum Lotnictwa w Krakowie

 

fotografie dzięki uprzejmości IPMS Kraków oraz Grupa B

Author

archeolog - egiptolog, popularyzator nauki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content