Arcydzieła do kolorowania

Arcydzieła do kolorowania

Kolorowanki i interaktywne zeszyty do ćwiczeń cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem, nie tylko wśród dzieci. Odprężająca moc rysowania jako treningu antystresowego jest nieoceniona.

Arcydzieła do kolorowaniaChcąc połączyć zabawę z nauką, Wydawnictwo Naukowe PWN proponuje swoim czytelnikom kolorowankę przedstawiającą 60 dzieł sztuki światowej: od Michała Anioła do Henriego de Toulouse-Lautreca. W prezentowanym wyborze artystów znaleźli się również tacy twórcy, jak: Rafael, Winslow Homer, Edward Hopper, Pierre-Auguste Renoir, Edgar Degas, Mary Cassatt, Paul Cézanne, Paul Gaugin, Edward Burne-Jones, Claude Monet, John Singer Sargent, Vincent van Gogh oraz 45 innych wielkich malarzy.

Publikacja składa się z dwóch elementów:

  • książki z 60 reprodukcjami dzieł opatrzonymi notami biograficznymi artystów,
  • kolorowanki opracowanej na podstawie tych dzieł, przeznaczonej do samodzielnej pracy.

Rysunki mogą być wypełniane dowolną techniką, zaś oryginalne dzieło może stanowić inspirację kolorystyczną. „Sztuka kolorowania” to świetna i bogata w walory dydaktyczne propozycja dla klientów poszukujących książki prezentowej oraz wszystkich zainteresowanych.

 

One comment

  • Widziałam już wiele kolorowanek dla dorosłych w księgarniach, ale z tą się jeszcze nie spotkalam, fajny pomysł dla miłośników sztuki 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Google+