Baner z okładką książki Nauka czytania w myślach. Co neuroobrazowanie może powiedzieć o naszych umysłach?

Nauka czytania w myślach. Co neuroobrazowanie może powiedzieć o naszych umysłach?

Od wydawcy:

Czy można odczytać myśli, skanując mózg? Co neuroobrazowanie mówi o podejmowaniu decyzji, przestępstwach czy chorobach psychicznych? Czy powinniśmy się obawiać, że specjaliści od marketingu będą wykorzystywać obrazy mózgu, aby efektywniej sprzedawać nam swoje towary?

Russell A. Poldrack, jeden z wiodących neuronaukowców poznawczych, przygląda się początkom technik neuroobrazowania, ich rozwojowi oraz najnowszym odkryciom naukowym, które nie byłyby możliwe bez skanerów mózgu. Opowiada o pionierach neuronauki oraz przełomowych wynalazkach umożliwiających badanie mózgu, by wreszcie dotrzeć do obecnie najczęściej stosowanej metody, jaką jest funkcjonalne obrazowanie rezonansem magnetycznym (fMRI).

Wprowadza czytelnika w tajniki procesu przeprowadzania badań i analizy danych neuroobrazowych. W rzetelny i przystępny sposób ukazuje zarówno potęgę fMRI, jak i poważne ograniczenia tej techniki. Wybiega także w przyszłość, nakreślając perspektywy stosowania neuroobrazowania w takich dziedzinach, jak marketing, polityka, prawo czy psychiatria.

Fantastyczna książka, zarówno dla nowicjuszy, jak i profesjonalistów. Trzy dekady badań stały się w końcu zrozumiałe i wręcz inspirujące! – Michael S. Gazzaniga, autor książki Po obu stronach mózgu

Autor: RUSSELL A. POLDRACK

Tytuł oryginalny: The New Mind Readers: What Neuroimaging Can and Cannot Reveal about our Thoughts

Tłumaczenie: Mateusz Hohol i Kinga Wołoszyn

Oprawa: Twarda

Liczba stron: 288

 

Książkę objęliśmy naszym patronatem – już wkrótce pojawi się recenzja!

Nauka czytania w myślach jest dostępna na stronie wydawnictwa.

Kategorie wiekowe:
Wydawnictwo:

Author

Redaktorka portalu Mądre Książki. Koordynatorka konkursu Mądra Książka Roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content