Baner z okładką książki Już wkrótce – Interstellar i nauka

Już wkrótce – Interstellar i nauka

5 maja 2015 nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukaże się książka „Interstellar i nauka”.

Ta książka doskonale pokazuje, że Kip jest obdarzony żywą wyobraźnią i nie szczędzi wysiłków, by przybliżyć naukę tym z nas, którzy nie mają jego ogromnych zdolności intelektualnych ani przebogatych zasobów wiedzy. Chciałby, żeby ludzie zrozumieli niesamowite fakty związane z naszym Wszechświatem i dali się im uwieść.

Christopher Nolan, reżyser „Interstellar”

Prószyński i S-ka, http://ksiegarnia.proszynski.pl/

Kilka miesięcy temu w kinach gościł widowiskowy film z gatunku fantastyki naukowej „Interstellar” w reżyserii Christophera Nolana. Obraz ten poza niezwykłą fabułą oraz spektakularnymi efektami specjalnymi posiada jeszcze jeden ciekawy aspekt. Jako konsultant naukowy pracował przy nim Kip Thorne, znany amerykański fizyk teoretyczny i astrofizyk (autor „Czarnych dziur i krzywizn czasu”). W swojej najnowszej książce autor przedstawia podstawy naukowe na podstawie których zostały pokazane w filmie Nolana takie fascynujące zjawiska jak czarne dziury, tunele czasoprzestrzenne, zakrzywienie czasu i przestrzeni, osobliwości, kwantowa grawitacja, anomalie grawitacyjne, piąty wymiar, a także opisuje odkrycia i hipotezy wyjaśniające działanie tych fenomenów.

Książka na stronie wydawnictwa – Interstellar i nauka

ISBN: 978-83-8069-012-7
Tytuł oryginału: The Science of Interstellar
Data wydania: 05.05.2015
Format: 160mm x 230mm
Liczba stron: 368
Cena detaliczna: 45,00 zł
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Bogumił Bieniok i Ewa Łokas

Wydawnictwo:

Author

Informatyk, grafik komputerowy. Nałogowo czyta książki o matematyce, historii matematyki oraz ludziach tworzących matematykę, słuchając muzyki elektronicznej w tle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content