Już wkrótce – Księga matematycznych tajemnic

Już wkrótce – Księga matematycznych tajemnic

We wrześniu 2015 nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się nowa książka Iana Stewarta „Księga matematycznych tajemnic”.

Po bestsellerowym Gabinecie matematycznych zagadek przyszedł czas na „księgę” z łamigłówkami, anegdotami i ciekawostkami ze świata matematyki. Ian Stewart w przystępny, bardzo ciekawy i nierzadko zabawny sposób opowiada o dziedzinie, która zdaje się być niezbadaną tajemnicą. W tym tomie waszym przewodnikiem po fascynującym świecie matematyki będzie niezbyt genialny detektyw Hemlock Soames i jego pomocnik doktor John Watsup!
Przygotujcie się na sporą dawkę ożywczej gimnastyki dla szarych komórek i świetną zabawę. Dowiecie się m.in. jaki kształt ma skórka pomarańczy, dlaczego urodziny są zdrowe, co to są liczby narcystyczne i… jak wygrać na loterii.

Wydawnictwo Literackie, http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

Ian Stewart po raz kolejny wprowadza nas w świat matematycznych osobliwości, zagadek logicznych oraz łamigłówek. Niestrudzony popularyzator matematyki, emerytowany profesor Uniwersytetu w Warwick, członek Towarzystwa Królewskiego w Londynie, odkrywa kolejne sekrety królowej nauk w swoim niepowtarzalnym stylu.

Książka na stronie wydawnictwa – Księga matematycznych tajemnic

ISBN: 978-83-08-05515-1
Tytuł oryginału: Professor Stewart’s Casebook of Mathematical Mysteries
Data wydania: 09.2015
Format: 123mm x 197 mm
Liczba stron: 250
Cena detaliczna: 39,90 zł
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Agnieszka Sobolewska

Wydawnictwo:

Autor

Informatyk, grafik komputerowy. Nałogowo czyta książki o matematyce, historii matematyki oraz ludziach tworzących matematykę, słuchając muzyki elektronicznej w tle.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Google+