Baner z okładką książki Mikrowyprawy w wielkim mieście

Mikrowyprawy w wielkim mieście

Przygoda nie czeka na nas tylko na Biegunie południowym, w amazońskiej dżungli albo na pustyni. Jest w podmiejskim lesie, parku, albo rzece płynącej niedaleko wieżowców. Przygoda jest w nas. To odwaga szukania miejsc, które pozwolą nam ją uwolnić. A te, w książce ,,Mikrowyprawy w wielkim mieście” wskazuje Łukasz Długowski.

mikrowyprawy1,,Mikrowyprawy w wielkim mieście” to pierwsza publikacja o mikrowyprawach. Autor wytycza nowy trend w miejskim stylu życia. Pokazuje, że nie trzeba wyjeżdżać na miesięczny urlop i wydawać fortuny, żeby przeżyć przygodę i doświadczyć magii podróżowania. Wystarczy wyjść za róg, wyjechać kilka kilometrów za miasto, by przenieść się w całkiem innym wymiar. Łukasz Długowski kreśli mapę ciekawych miejsc, położonych blisko największych polskich miast – Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Krakowa, Katowic, Poznania, Trójmiasta, gdzie można przeżyć przygodę. Udziela porad, jak dobrze przygotować się do spania pod chmurką i spędzania czasu pod gołym niebem, jak zadbać o mikrosprzęt, w co warto zainwestować, a co jest tylko naszym przyzwyczajeniem do wygody. Sens takiej miejskiej przygody nie polega na niezwykłości otoczenia, a na wyjściu ze swojej strefy komfortu. Prawdziwego wypoczynku i odcięcia się od obowiązków możemy doświadczyć tylko w otoczeniu przyrody. Ale mikrowyprawy to nie tylko przygoda, ale też zdrowie i lepsza jakość życia, o czym pisze autor, przywołując wiele badań naukowych.

Tyniecki Park Krajobrazowy, Góry Izerskie, Park Wzniesień Łódzkich, Rezerwat Morasko, Czersk, Słowiński Park Krajobrazowy to tylko kilka z miejsc, które opisuje i poleca Łukasz Długowski. Wielu mieszkańców dużych miast nawet nie wie, jakie skarby mają na wyciągnięcie ręki. Nie mają świadomości, że jednego dnia mogą spać pod gołym niebem, patrzyć w gwiazdy, brodzić w zimnej wodzie, a następnego punktualnie stawić się w pracy.

Mikrowyprawy to przygody na mniejszą kieszeń, które nie zajmują dużo czasu – można je zrealizować po pracy, w nocy lub w ramach jednego wolnego dnia. Mikrowyprawy są też idealną okazją, żeby spędzić więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Godzina 17.00, wychodzisz z pracy i zostaje ci 16 godzin na przygodę. Pakujesz plecak, wsiadasz w pociąg, na rower i w godzinę możesz znaleźć się w całkiem innym świecie. Egzotyka jest na wyciągniecie ręki!

Łukasz Długowski (ur. 1983) – absolwent filozofii, podróżnik, dziennikarz. Po uszy zakochany w Patagonii, Norwegii i Krecie. W przerwach między dłuższymi wyjazdami śpi w lasach, spływa rzekami i włóczy się po górach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content