Nasz stronniczy optymizm

Nasz stronniczy optymizm. O irracjonalnie pozytywnie nastawionym mózgu. Dlaczego jesteśmy zaprogramowani tak, by patrzeć na jasną stronę.

Dr TALI SHAROT – jedna z najbardziej innowacyjnych badaczek neuronauki naszych czasów – odkryła neuronalne podstawy optymizmu i jego znaczenie dla takich dziedzin, jak zdrowie, finanse, cyberbezpieczeństwo czy polityka.

Ta książka zgłębia jedno z największych oszustw, do jakich zdolny jest ludzki umysł: stronniczość optymizmu. Bada, kiedy jest ona adaptacyjna, a kiedy destrukcyjna – pisze Tali Sharot. I zabiera nas na fascynującą wyprawę w głąb naszego mózgu.

Tali Sharot wyjaśnia m.in.:

• Dlaczego nie postrzegamy świata takim, jakim jest naprawdę.
  • Jak i dlaczego umysł przekształca przewidywanie w rzeczywistość.
  • Jak różnią się mózgi optymistów i pesymistów.
  • Dlaczego najgorzej wychodzi nam przewidywanie tego, co może nas uszczęśliwić.
  • Uświadamia też, jak optymistyczne złudzenia wpływają na nasze finansowe, zawodowe i emocjonalne decyzje. I że optymizm może być podstawą naszej egzystencji.

TALI SHAROT to jedna z najwybitniejszych i najbardziej wpływowych badaczek neuronauki.
Jest doktorem psychologii i profesorem na Wydziale Psychologii Eksperymentalnej University College London. Stworzyła tam laboratorium badawcze Affective Brain Lab i prowadzi interdyscyplinarne badania z zakresu neuronauki, ekonomii behawioralnej
i psychologii. Dotyczą one emocji, wywierania wpływu, podejmowania decyzji i optymizmu. Wykorzystując wiedzę o mechanizmach działania mózgu, Tali Sharot szuka sposobów dokonania zmian zachowań na takie, które poprawiają nasz dobrostan. Swoim odkryciom nadała formę pasjonujących, żywych, pisanych przyjaznym i przystępnym językiem opowieści w przełomowych książkach Nasz stronniczy optymizm i Nasz wpływowy i uległy umysł. Obie spotkały się z aplauzem świata nauki, biznesu, mediów i stały się bestsellerami w 15 krajach.

Książkę objęliśmy naszym patronatem.

Nasz stronniczy optymizm

Kategorie wiekowe: ,