Już wkrótce – Paradoks. Dziewięć największych zagadek fizyki

Już wkrótce – Paradoks. Dziewięć największych zagadek fizyki

21 sierpnia 2014 nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukaże się książka znanego popularyzatora nauki, profesora Jima Al-Khalili „Paradoks. Dziewięć największych zagadek fizyki”.

W nauce istnieje wiele idei, które na pierwszy rzut oka zdają się przeczyć zdrowemu rozsądkowi. Nazywamy je zazwyczaj paradoksami. Rozwiązanie niektórych z nich stanowiło prawdziwe wyzwanie, a niekiedy zwiastowało narodziny przełomowych teorii.
W swojej książce profesor Jim Al-Khalili skupia się na problemach związanych z naturą czasu, przestrzeni i właściwościami Wszechświata, które na pierwszy rzut oka wydawały się absurdalne, jednak wystarczyło spojrzeć na nie pod odpowiednim kątem, by przekonać się, że nie tylko nie zawierają żadnej sprzeczności, ale kryją także głęboką prawdę o naszej rzeczywistości. Przedstawione w książce w przystępny i niepozbawiony poczucia humoru sposób paradoksy nauki dostarczają czytelnikom nie tylko rzetelnej wiedzy, ale także – a może przede wszystkim – wyśmienitej rozrywki intelektualnej.

Prószyński i S-ka, http://ksiegarnia.proszynski.pl/

W książce znajdziemy m.in. paradoks Monty’ego Halla, paradoks Zenona z Elei, paradoks Olbersa, paradoks demona Maxwella, paradoks bliźniąt, paradoks dziadka, paradoks demona Laplace’a, paradoks Fermiego oraz słynny eksperyment myślowy z kotem Schrödingera.

Książka na stronie wydawnictwa Paradoks. Dziewięć największych zagadek fizyki

ISBN: 978-83-7961-018-1
Tytuł oryginału: The Nine Greatest Enigmas in Physics
Data wydania: 21.08.2014
Format: 140mm x 210mm
Liczba stron: 248
Cena detaliczna: 38,00 zł
Seria: Wiedza i Życie – Orbity Nauki
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Julia Szajkowska

Recenzja książki ukaże się niebawem na portalu Mądre Książki.

Wydawnictwo:

Autor

Informatyk, grafik komputerowy. Nałogowo czyta książki o matematyce, historii matematyki oraz ludziach tworzących matematykę, słuchając muzyki elektronicznej w tle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Google+